Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 3, 2020

Лемки та бойки з’їхалися в Україну

Автор:

|

Серпень 13, 2015

|

Рубрика:

Лемки та бойки з’їхалися в Україну
Бойки у Турці

Бойки у Турці

На Тернопільщині нещодавно пройшов ХVІ Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини». «Цьогорічний фестиваль ми присвятили 70-літтю депортації українців із Польщі», — розповів Олександр Венгринович, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина».
Учасники мистецької імпрези вклонилися Пам’ятному знаку депортації у Монастириськах, а після цього оглянули експозиції місцевого Музею лемківської культури та побуту. У лісовому урочищі Бичова традиційно працювало містечко народних промислів, діяли виставки творів художників-аматорів, відбулася презентація книжок на лемківську тематику та страв традиційної лемківської кухні. У програмі свята також були театралізоване та літературно-музичне дійства, приурочені 70-річчю депортації українців із Польщі, благословення Святослава (Шевчука), глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ), виступи професійних та аматорських колективів, а також окремих виконавців.
Група активістів також здійснила сходження на найвищу на Львівщині гору Карпат — Пікуй і там підняла державний синьо-жовтий прапор. Цим вони фактично дали старт проведенню в гірському краї третього Світового конґресу бойків.
На цій гірській вершині водночас запалили факел конґресу. Похід із вогнем стартував із с. Гусне, і його як естафету звідси передали у Верхнє Висоцьке, Комарники, Нижнє Висоцьке та Боринь. До районного центру факел прибув 6 серпня. Саме цього дня в Турці відбулося урочисте відкриття конґресу бойків. Святкові заходи закінчилися 9 серпня на Співочому полі с. Явора.
За словами Олександра Лабецького, голови Турківської районної державної адміністрації, незважаючи на певний песимізм окремих чиновників і жителів Турківщини, захід пройшов чудово і він залишиться важливою віхою в історії Бойківщини.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply