Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Криза ідентифікації

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Криза ідентифікації

Не встигли на фіналі Євро-2012 у Києві стихнути крики вболівальників, як Україна повернулася до свого звичного політичного життя, пише Ґідеон Рахман у The Financial Times. Поліція вступила в запеклі сутички з демонстрантами, які протестують проти законопроекту, що підвищить статус російської мови в цій колишній радянській республіці. «Суперечки з приводу цього закону є символічними для ширшої української кризи ідентифікації: чого вона хоче — іще сильніше схилитися в бік «слов’янського великого брата» чи, зробивши акцент на своїх мовних і культурних відмінностях від Росії, утвердитися в більш європейській ідентифікації та прихилитися до Європейського Союзу (ЄС)?» — пише автор.

«Насправді захист прав російськомовного населення навряд чи означає повернення в міцні обійми «російського ведмедя», — визнає автор. — Але є відчуття, що Україна нарешті підходить до межі, де вона повинна зробити вирішальний вибір».

Суперечки між Україною та ЄС у справі Юлії Тимошенко впродовж найближчих місяців і результат парламентських виборів у жовтні — усе це, вірогідно, допоможе визначити, який шлях зрештою обере країна. «І це зіграє більш визначальну роль у розвитку України в майбутні десятиліття, аніж нинішні суперечки з приводу мови», — підсумовує п. Рахман.

 Financial Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply