Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 3, 2020

Коли узаконять наших заробітчан?

Автор:

|

Серпень 06, 2015

|

Рубрика:

Коли узаконять наших заробітчан?

Заробітчани

На початку липня ц. р. у Римі відбулося засідання змішаної українсько-італійської комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень. Українці, котрі проживають в Італії, очікували, що комісія розгляне питання легалізації роботи український «бусиків», однак цього не сталося.
Про це повідомив Олесь Городецький, голова Християнського товариства українців в Італії та лідер Оргкомітету «Євромайдан-Рим». «Міністерство інфраструктури України з легкістю «здало» законні інтереси сотень тисяч українців в Італії і, по суті, дозволило здирати величезні штрафи з українських водіїв», — заявив він.
За словами п. Городецького, комісія є єдиним уповноваженим органом для вирішення транспортних проблем між двома країнами. «Мінінфраструктури було чудово поінформоване про те, що вже більше трьох років італійська поліція штрафує водіїв українських бусиків на 4130 EUR й арештовує/конфісковує самі фургони. Підстава — відсутність міжнародних транспортних ліцензій для вантажних перевезень для третіх осіб», — зазначив активіст і пояснив, що причиною цих штрафів є не «незаконна» діяльність українців, а відсутність у двосторонній угоді положення про звільнення «бусиків» від ліцензій. Так, як це передбачено європейськими та світовими стандартами. Адже, в усіх міжнародних нормативних актах транспортні засоби масою до 3,5 т звільнені від будь-яких дозволів і ліцензій.
«Звісно, Італія не має жодного інтересу щось змінювати — за такого нормативного вакууму навіть звичайну автівку з українськими номерами, в багажнику якої знайдуть дві посилки з подарунками для рідні, можна оштрафувати на 4130 EUR як «незаконне вантажне перевезення», — наголошує представник діаспори в Італії. — Втім, італійська сторона запевняє: якщо українське міністерство визначить це питання пріоритетним і поставить його під час засідання змішаної комісії, то комісія буде його вирішувати». Але…
Як зазначено у прес-релізі Міністерства інфраструктури України: «У ході засідання сторони обговорили низку чутливих для перевізників питань, зокрема, переглянули існуючі регулярні пасажирські маршрути між Україною й Італією та узгодили квоту дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень 2016 року».
«Отже «чутливим» для нашого міністерства є обмежена квота італійських дозволів для великих перевізників, транспортних компаній. І це — зрозуміло. Транспортні компанії їх потребують. Відкриття трьох нових пасажирських маршрутів є також позитивом, в першу чергу, для трьох їхніх власників. А що ж каже прес-реліз про проблему тисячі власників «бусів» і десятків тисяч людей, котрі користуються їхніми послугами?», — запитує Олесь Городецький.
«Чи вказало наше рідне «прогресивне», «постмайданне» і «демократичне» міністерство італійцям на необхідність приведення двосторонньої угоди до міжнародних норм і до потреб сотень тисяч українців в Італії? А дзуськи! Міністерство пообіцяло допомагати італійцям боротися з «бусиками»! «Делегації дійшли згоди у необхідності термінових конкретних зусиль обох країн, націлених на недопущення незаконних дій перевізників», — цитує він прес-реліз за результатами зустрічі. — Ось так, дорогі українці!»
Своєю чергою, український уряд подав до Верховної Ради (ВРУ) законопроект про трудову міґрацію. Про це повідомив Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України. «Ми легалізуємо трудових міґрантів, котрі працювали за кордоном, даємо їм соціальні гарантії та звертаємося до них: треба повертатись в Україну, треба будувати країну разом», — наголосив він.
Також п. Яценюк зазначив, що ВРУ має ухвалити нову редакцію Кодексу законів про працю. Додамо, що у першому кварталі 2015-го закордонні українці переказали до України 502,5 млн USD. Зазначимо, що через ситуацію в Україні удвічі більше українців стали шукати роботу за кордоном.

Марічка Паплаускайте, Ярина Вілінська, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply