Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 20, 2019

Іноземці у Львові вчать українську мову

Автор:

|

Липень 28, 2016

|

Рубрика:

Іноземці у Львові вчать українську мову
Учасники літньої школи

Учасники літньої школи

Українська мова об’єднує світ. Цього року вивчати нашу солов’їну до Львова приїхали 22 іноземців із дев’яти країн світу. Впродовж трьох тижнів вони відвідуватимуть лекції в Університеті імені Івана Франка. А по обіді в Міжнародній літній школі на них чекають екскурсії та майстер-класи.
Першого дня мовної школи учасники знайомилися з містом. Так вони одразу занурилися в україномовне середовище. Багато з них українську вже вчили. «Йде розподіл за групами навчання, тому що приїжджають до нас люди з різним рівнем знань. Буває, що зовсім нульовий, тобто це люди, котрі не володіють навіть кирилицею. І після такого короткого тесту ми визначаємо рівень володіння українською. Зазвичай, це три групи: початковий рівень, середній рівень і вже достатній рівень», — розповів Ярослав Гарасим, директор Центру україністики.
…Жустін Горецька відразу взяли у найвищу групу, бо українську вона вивчає вже п’ять років. І навіть встигла вийти заміж за українця. Каже, що в нашу милозвучну мову закохалася одразу. І щоб про Україну більше знали в світі, дівчина переклала «Кобзар» французькою. Його видали в Парижі торік. «Хотіла перекласти першого «Кобзаря» — цензуровану версію та нецензуровану. Я переклала «Тарасову ніч» і «Думки». Мені здається, що в Шевченка є такі слова, які мають не тільки таке значення, але щось інше означають для нього і для України», — вважає учасниця літньої школи з Франції.
Похвалитися своїми мовними здобутками учасники зможуть в останній день літньої школи. Українською вони презентуватимуть власні проекти. «Студенти досліджують якийсь певний аспект життя в Україні і наприкінці презентують це у вигляді своєї проектної роботи. Вони можуть обрати будь-яку тему. Це може бути від української пісні чи українських тостів до мовлення таксистів, або як дістатися з центру Львова на вокзал», — каже Леся Антонів, координатор Міжнародної літньої школи. Учнів літньої школи навчатимуть ще й народних ремесел. А по український колорит вони поїдуть у Карпати.

Христина Ненич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...