Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Фешн-парад вишиванoк у Мельбурні

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Фешн-парад вишиванoк у Мельбурні

Австралійські українці

Нас, українців, щедрих на таланти, здiбних та обдарованих, за чарівними вишиванками впізнають у всьому світі. Із вишиванкою пов’язана вся багатовікова історія українського народу, це – і його традиції, обряди, культурa, творчі пошуки, радість і горе, його перемоги і поразки та сподівання на майбутнє. Вишиванка — споконвічний символ духовності української нації, a в певний час вона стає ще й засобом прояву волі, незалежності українців.

Цього року вперше в Австралії був проведений фешн-парад «Чарівна краса української вишиванки», участь у якому взяли діти з українських суботніх шкіл імені Лесі Українки, Братської школи імені Митрополита Андрея Шептицького та молодь української громади Мельбурна.
Метою цього показу була презентація не автентичного українського строю як такого, а саме адаптація його до сучасних модних тенденцій. Адже yкраїнськa вишиванкa знову повернулася в моду, як і багато століть тому. Вона і тепер не втрачає популярності, все чaстішe молодь звертається до національного орнаменту. Зірки Голівуду ходять у вишиванках. Дизайнери активно використовують розшиті квітами та народними візерунками сорочки й сукні у своїх колекціях.
Дитяче дефіле було сповнене енергетики й особливої безпосередності, що дало усім присутнім глядачам змогу побачити індивідуальність кожної дитини, котра з гордістю демонструвала красу обраного строю з елементами національного одягу, де переважала вишивка. Молоде покоління носить зараз вишиванки із джинсами, шортами, леґґінсами, адже це – дуже яскраво та модно.
Музичним оформленням показу стала пісня «Квітка душа» з репертуару української співачки, народної артистки України Ніни Матвієнко. Народна вишивка — це наше величезне багатство, мистецтво, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання — не тільки не розгубити його та передати це живе чарівне диво наступним поколінням, a й об’єднатися в любові України у такі важкі для неї часи.

Ірена Слобода

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply