Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Еміґрантів із України побільшало

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

Еміґрантів із України побільшало

Згідно з даними Державної служби статистики, за 2013 рік число людей, які еміґрували з України, зросло більш ніж удвічі — на 157 %! Громадянство України на громадянство інших країн за минулий рік змінили 18,7 тис. людей. Шукати кращого життя українці їдуть у країни Європейського Союзу, США, Канаду, Австралію й Ізраїль. Водночас, знизилася кількість людей, котрі отримали паспорти з українським громадянством. Їх було видано 41,6 тис. осіб, що на 20 % менше, ніж за аналогічний період 2012-го.

2013 року польська влада дозволила залишитися в країні довше, ніж на рік іще близько 4 тис. українців, що збільшило кількість таких резидентів з України в Польщі до майже 38 тис. Про це свідчать попередні дані польської Адміністрації у справах іноземців (UDSC). Число дозволів на перебування в Польщі, якими володіли українці, торік збільшилося на понад 10 %, після більш як 15 % зростання роком раніше. Наприкінці 2013-го майже 20 тис. громадян України мало дозвіл на постійне проживання в Польщі, що на 2,5 тис. більше, ніж на кінець 2012 року.
Тимчасові дозволи, котрі видаються максимум на два роки, отримали 17 тис. українців, що на понад 1 тис. більше, ніж роком раніше. Близько 150 українців, або майже втричі більше, ніж роком раніше, мали дозвіл на перебування в рамках процедури для тих, кому відмовили надати статус біженця: вони мають право перебувати в країні, але не є офіційно визнаними біженцями. Статус біженця було видано лише одному українцю.
За даними UDSC, українці, як і раніше, мали найбільше дозволів на легальне перебування в Польщі з-поміж усіх іноземців, котрим на кінець минулого року було видано 121 тис. дозволів. До трійки лідерів увійшли також громадяни В’єтнаму (11 % усіх дозволів) і Росії (10 %). У Польщі на кінець 2013-го також проживало приблизно 60 тис. громадян інших держав Європейського Союзу, котрі офіційно зареєстрували своє перебування на польській території.
Однак у Польші українцям — несолодко. Так, двоє поляків 9 січня ц. р. напали на громадянина України в Любачеві, тому що їм не сподобалося походження іноземця. 63-річний український автомобіліст перетнув контрольно-пропускний пункт у Будомежі й, проїжджаючи через Любачів, вирішив зробити деякі покупки. «При виході з автомобіля він був атакований двома молодиками. Один із нападників ударив його кулаком у живіт і вульгарно прокоментував його національність. Інший, своєю чергою, погрожував чоловікові смертю», — розповів Мар’ян Сохань, представник Контрольно-пропускного пункту в Любачеві. Українець зателефонував у поліцію. Патруль зупинив аґресорів, котрі намагалися втекти. «Вони обидва були п’яними, їх заарештували», — додав п. Сохань. Молоді жителі Любачева відповідатимуть за образу людини через її національність. Їм загрожує до трьох років позбавлення волі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply