Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 19, 2018

Директори українських шкіл із діаспори зустрілися в Києві

Автор:

|

Вересень 15, 2016

|

Рубрика:

Директори українських шкіл із діаспори зустрілися в Києві

Зустріч учителів

У Києві відбулася щорічна конференція «Українська освіта за кордоном: підсумки та перспективи», за участі директорів і вчителів українських навчальних закладів з 11 країн світу. Центральним моментом конференції стала зустріч директорів закордонних українських шкіл і Лілії Гриневич, міністра освіти та науки України. Під час цієї зустрічі директори шкіл поділилися головними досягненнями своєї роботи.
Міжнародна українська школа (МУШ) — це єдина відповідь міністерства на глобальну кризу України — широкомасштабну еміґрацію громадян України за кордон. І єдина модель української школи за кордоном, яка дозволяє дітям заробітчан здобути українську освіту й отримати атестати, що відповідають вимогам чинного законодавства України.
Спільно визнали, що завдяки МУШ тисячі українців за кордоном можуть здобувати українську освіту, отримають право вступу до вищих навчальних закладів (ВНЗ) України. Школи, які співпрацюють із МУШ, разом із церквами є осередками, що сприяють розвитку української культури на чужині, інформують про події на Україні, що протидіє гібридний війні.
Згадали і про псевдо-патріотів, котрі атакують українське шкільництво за кордоном, хочуть закриття та припинення співпраці з МУШ. Єдиною відповіддю на такі закиди може стати конкуренція: противники українських шкіл за кордоном, мають не теревенити, а заснувати альтернативну конкурентноспроможну школу. Недоліки має будь-який навчальний заклад, але якщо через непотрібні балачки закривається школа — це крах не тільки для української громади за кордоном, але удар по Україні.
Лілія Михайлівна високо оцінила успіхи закордонних українських навчальних закладів на чужині, їхні заслуги перед Україною й одночасно закликала поборювати недоліки та вдосконалювати ту єдину артерію, якою є українські школи на чужині для малих українців та українок. Міністр окремим наказом затвердила План заходів МОН щодо підтримки закордонних українців у сфері загальної середньої освіти на 2016-2020 рр.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...