Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Додаткових виборчих дільниць не буде

Автор:

|

Квітень 17, 2014

|

Рубрика:

Додаткових виборчих дільниць не буде

Задля виборів доведеться подолати чималу відстань

У Верховній Раді України вирішили не розширювати можливості українців, котрі перебувають за кордоном, брати участь у виборах. За відповідний законопроект проголосувало всього 200 за необхідних 226 депутатів. «Незважаючи на чисельні звернення організацій трудових міґрантів, Української всесвітньої координаційної ради (УВКР), величезну лобістську роботу, що ми проводили протягом двох останніх тижнів — Рада провалила проект закону, що розширював можливість для громадян України за кордоном узяти участь у виборах», — написав на своїй сторінці у Facebook Михайло Ратушний, голова УВКР.

Згідно із чинним законодавством, у кожній із країн перебування кількість виборчих дільниць обмежено кількістю українських дипломатичних установ, що діють у цій країні. «Закон України «Про вибори народних депутатів» передбачає, що закордонні виборчі дільниці можуть утворюватися із чисельністю більшою, ніж 2,5 тис. виборців. На практиці ж це число збільшується у два, три, десять і більше разів», — ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Водночас, така висока пропускна спроможність можлива тільки за умови, якщо кількість членів дільничних виборчих комісій є достатньою, а її робота – організована ефективно, що на закордонних виборчих дільницях трапляється вкрай рідко. Дуже часто вони недоукомплектовані, потерпають від недостатності фінансування й інших проблем. В Італійській Республіці, наприклад, стався випадок, коли на закордонну виборчу дільницю № 35, де до списку виборців внесено 1 588 виборців, надійшло тільки 916 виборчих бюлетенів, які були використані. Решта виборців не мала змоги взяти участь у голосуванні.

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply