Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 15, 2020

До Мельбурна з’їжджаються представники діаспори Австралії

Автор:

|

Травень 30, 2013

|

Рубрика:

До Мельбурна з’їжджаються представники діаспори Австралії

Як уже ширшому загалові відомо, із нагоди 65-ліття поселення українців у Австралії з ініціативи Союзу українських організацій Австралії (СУОА) 7-9 червня ц. р. відбудеться здвиг українців Австралії під гаслом «Минуле, теперішнє, майбутнє». Честь вітати в себе українців із цілої Австралії та з-поза її меж випала українцям Сиднея.

Цей здвиг, без сумніву, буде істoричною подією в житті нашого суспільства на цьому континенті. Його значення та користь від нього залежатимуть, головним чином, від того, як і наскільки наше громадянство цей задум підтримає та візьме активну участь у його реалізації.
Для підготовки здвигу було створено комітет, очолений Даркою Сенько, який має пристосувати до місцевих обставин план СУОА, використати всі можливості для якнайуспішнішого перебігу заходу. До комітету ввійшли: Надя Намурен, Петро Шміґель (СУОА), Андрій Береговий (ОУГ), Петро Деряжний (громада Сиднею), Юрко Сивак (ФУСА), Надя Пасторів (СУА), Марко Шумський («Вільна думка»), Петро Кравченко (Об’єднання українських мистців), Манолій Бурик («Вільне козацтво»), Юрко Менцінський (Ліґа вільної України), Василь Сенько (Спілка української молоді), Юліян Ґродзіцький («Пласт»), Христина Бейлі, Осип Смолинець, Марія Смолинець, Стефан Михно, Марійка Шушняк, Адріяна Сенько, Юстин Сенько та Юрко Суховерський.
Здвиг матиме величезне значення передусім для нас самих. Він, без сумніву, піднесе наш дух, зцементує нас іще більше в одну велику родину, яка завжди жила єдиним бажанням — не відрікатися від України та якнайдовше затримати нашу національну українську субстанцію в Австралії. Може, цей здвиг буде так званим заштриком, що відновить поняття посильної діяльності, зокрема, для нашої спільноти в Сиднеї, бо немає де правди подіти: у нас не все гаразд.
Нагадаю, що попередній здвиг проходив в Мельбурні 5-7 червня 2009 року. Він був дуже успішний. У розкішній залі мельбурнської ратуші було 1,5 тис. присутніх, між ними – амбасадор України та поважна кількість австралійських достойників. Виконавців концертної програми було 250б осі, а може, дещо більше. Обширно про його перебіг я писала, і стаття розійшлася по цілому світі, з Україною включно.
Про здвиг, на мою думку, мусять знати всі — українці й наші сусіди-австралійці.
Управа СУОА та її референтура зі зовнішніх зв’язків працює на своїй ділянці в галузі успішно. На здвигові 2009-го в Мельбурні була присутня низка політиків. Більшість із них знає, що українська спільнота в Австралії — добре організована, що вона жила й живе думкою про свій рідний край, що наше суспільство багато зробило в ім’я України, заступалося за політв’язнів, за тих, хто терпів несправедливість, яка чинилася за часів існування СРСР, і тепер обстоює тих, хто терпить від несправедливості, навіть ув’язнення, від режиму Віктора Януковича.
На здвиг приїжджає гостя з Канади. Я її не знаю особисто, але відома вона мені зі своїх статей у газетах і з Facebook. Хто вона? Орися Трач — письменниця, перекладач, радник і речник у галузі української культури. Протягом багатьох років вона читала лекції по всій Північній Америці й Україні. Вона переклала вісім українських книг англійською, є автором численних публікацій для канадських і американських видань, а також виступів по радіо CBC у Вінніпезі. Її колонка «Що ми робимо» з’являється в українському англомовному тижневику Ukrainian Weekly, який виходить у Парсіпані (штат Нью-Джерзі). Орися їздить в Україну, де проводить щорічно виклади з народного мистецтва та культури. Вона працювала в бібліотеці Університету Манітоби.
Орися є визнаним авторитетом в українській народній медицині, мистецтві та культурі. Знана в Канаді як «культурний хрестоносець» — пропагандист культури. Вона має новий підхід до вивчення теми «Хто ми такі». Її головна діяльність — це керування форумами зі збереження багатої української культури, традицій і фольклору. Вона заохочує аудиторію до участі у своїх викладах, що є корисним досвідом для учасників форуму.
Її здатність швидко читати лекції англійською й українською мовами приверне увагу ширшої аудиторії та сприятиме активнішій участі нашої спільноти. За допомогою своїх унікальних семінарів Орися Трач хоче стати каталізатором для підтримки української ідентичності в Австралії сьогодні та в майбутньому.
Перед організаторами здвигу – величезне завдання, велика відповідальність! Нам залишається тільки пообіцяти їм усебічну підтримку та побажати найбільшого успіху. Управа СУОА, ОУГ і Комітет із організації здвигу запрошують усіх!

Марічка Галабурда-Чигрин

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply