Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 21, 2018

Діаспорі можуть повернути квоти на навчання

Автор:

|

Червень 30, 2016

|

Рубрика:

Діаспорі можуть повернути квоти на навчання
Олексій Позняк

Олексій Позняк

Аби повернути українських міґрантів на Батьківщину, Україні варто вводити квоти та пільги на навчання, при влаштуванні на роботу чи відкритті власної справи. Про це розповів Олексій Позняк із київського Інституту демографії та соціологічних досліджень.
Експерт вважає, що потрібно сприяти відкриттю українських шкіл за кордоном. «Загалом варто підтримувати зв’язки діаспори всередині конкретної країни. Адже коли люди об’єднуються, проводять спільні зустрічі, вони повільніше інтегруються в нове іноземне середовище. А введення квот і пільг на навчання для українців з-за кордону підвищує ймовірність того, що вони тут залишаться. Якщо це станеться, то є вірогідність того, що в Україну переїде вся їхня сім’я», — переконаний п. Позняк.
Для повернення українців на рідну землю потрібно вибудувати чітку стратегію. Адже навіть за умови економічного сплеску в Україні більшість міґрантів не захоче повертатися. «Люди, котрі вже інтегрувалися у суспільство, мають хорошу роботу чи власну справу, віддали дітей у місцеву школу, не мають мотивації знову переїжджати. Для цього потрібні цілеспрямовані заходи й економічні програми, — пояснив експерт. — Міґрантів треба зацікавити. Наприклад, пільгами при відкритті власної справи, доступами до дешевих кредитів. А просто покращення умов життя не гарантує повернення діаспорян».
Він розповідає, що схожі практики є у всіх країнах Європи, які хочуть повернути свою діаспору. Наприклад, у 1990-х рр. Португалія проводила інформаційну кампанію для повернення трудових міґрантів із Франції. «Польща свого часу домовлялася з урядами Іспанії та Португалії про розміщення рекламних плакатів. На них писали: «Я пропрацював тут кілька років. Але економіка Польщі розвивається, тому я повертаюся», — зазначив п. Позняк.

Ярина Вілінська, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...