Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2012/11/1313668036_1234030-300x201.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948
Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 19, 2019

Діаспора вивчатиме солов’їну як іноземну

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

В Україні постало питання популяризації української мови у світі. За словами представників діаспори третього та четвертого поколінь, вони хочуть вивчати українську мову як іноземну. Уже зараз необхідно подумати про те, як забезпечити представників українознавчих осередків по всій планеті якісною науково-методичною продукцією, аби вони без перешкод могли вивчати рідну мову й таким чином зберігали свою національну ідентичність.

Про це розповіла Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». За її словами, популяризація української мови у світі — це частина потужної іміджевої роботи, яка забезпечить зацікавленість Україною серед світової спільноти.
«На жаль, зараз в Україні закон про засади мовної політики, не лише звужує сфери функціонування української мови на території самої держави, але й завдає нищівного удару українській мові у світі, яка після Помаранчевої революції хоч і дуже важко, але зрештою почала пробиватися на світовий простір», — сказала посадовець.
Будь-яка держава, яка дбає про свій імідж у світі, повинна поширювати свої культурні цінності, насамперед мову. Так роблять усі потужні країни: Франція, Німеччина, дуже активно в цьому напрямку працює Китай, у якого є тисяча інститутів Конфуція по всій планеті. Що ж до України, то чомусь вона на це взагалі не зважає, зауважила п. Ключковська. За її твердженням, представники діаспори третього та четвертого поколінь переконані в тому , що їм необхідно вивчати українську мову як іноземну. Тож необхідно підготувати навчально-методичну продукцію дуже високого рівня як за змістовою частиною, так і за оформленням.
«Це — робота на випередження, коли настане час активної популяризації української мови у світі, коли перед політикумом, світовим бізнесом постане питання вивчення цієї мови, ми маємо запропонувати українській і міжнародній спільноті готовий навчально-методичний продукт високої якості», — наголосила директор інституту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...