Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Діаспора проти Путіна

Автор:

|

Квітень 03, 2014

|

Рубрика:

Діаспора проти Путіна

Українці разом із грузинами влаштували росіянам імпровізований Майдан у Португалії. Під посольство Російської Федерації в Лісабоні вони позвозили автомобільні шини, металеві бочки, одягли на голови будівельні каски й скандували: «Росіє, вставай!». Таким чином мітинґувальники закликали населення Російської Федерації «підніматися проти диктатури Путіна». «Автомобільні шини, металеві бочки, будівельні каски та злива дуже правдоподібно відтворили київський майдан Незалежності — символ протистояння диктатурі. Символ боротьби за ідеали миру та братерства, подвигу простих людей, що силою свого духу здатні скидати узурпаторів влади», — ідеться в повідомленні прес-служби Спілки українців Португалії. Як писав «Міст», у Португалії вже відбулося кілька акцій за євроінтеграцію України й проти російської аґресії в Криму. Крім того, на мітинґу проти зазіхання Росії на суверенітет і цілісність України в Португалії збирали кошти на підтримку українських військовослужбовців у Криму.

Представники Майдану в Барселоні (Іспанія) записали звернення до українців і росіян. Відео знімали у формі «вільного мікрофону»: кожен охочий міг висловити все, що вважав за потрібне у зв’язку з останніми подіями в Україні. Про це повідомила Глорія Грозяк, автор ідеї й активістка Майдану у Барселоні. «Участь у записі взяли люди з різних куточків України, серед яких була і молодь, і старші й зовсім маленькі українці. Також прийшли росіяни, білоруси, латиші, румуни й іспанці, адже під час таких подій ніхто не може стоять осторонь. Говорили українською та російською, білоруською й англійською і з надією, що їх не тільки почують і вислухають, а й зрозуміють!» — зазначила п. Грозяк. «Багатьом було боляче через трагічність останніх подій, утрачені життя, несправедливість і брехню, і говорити людям було дуже важко. Але мовчати було б іще важче, — зауважила активістка. — Хтось виступав зі слізьми на очах, комусь удалося зарядити інших оптимізмом і вірою в перемогу, дехто читав Шевченка, багато хто згадував про Бога». Нагадаємо, що активісти Майдану у Барселоні продовжують свою активну діяльність. Нещодавно вони пікетували маєток «реґіонала» Ігоря Шарова. А після початку військового вторгнення Росії на територію Криму влаштували акцію на підтримку України під час щорічного марафону у Барселоні.

Українці в діаспорі надсилають гуманітарну допомогу для українських військовиків, які готуються обороняти кордони країни. Одними з перших відгукнулися співвітчизники в Польщі. Пан Роман — українець, який проживає в Польщі, привіз від діаспори гуманітарну допомогу для військовослужбовців військової частини «Десна» в Чернігівській області. «Не питай, що твоя країна може зробити для тебе, – питай, що ти можеш зробити для своєї країни», — саме таким гаслом, за словами чоловіка, має керуватися кожен українець.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply