Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Діаспора прагне євроінтерграції своєї Батьківщини

Автор:

|

Листопад 27, 2013

|

Рубрика:

Діаспора прагне євроінтерграції своєї Батьківщини

Світовий конґрес українців (СКУ) закликав Віктора Януковича негайно зробити відповідні кроки, щоб підписати Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом (ЄС) під час Третього саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада ц. р. Підписання цього документа підтвердить євроінтеграційний вибір української держави та забезпечить насамперед потужний стимул до демократії та соціального прогресу, доступ українського народу до європейських економічних і соціальних програм, підтримку в енергетичному секторі для його модернізації та прискорення реформ у сферах освіти й охорони здоров’я. 

Натомість, відмова тепер від унікальної нагоди для підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною й активізація діалогу з Росією щодо Митного Союзу перекреслить євроінтеграційні прагнення українського народу, підірве суверенітет України, піднесе експансійні амбіції Росії та погіршить ситуацію з правами людини. «СКУ закликає президента Віктора Януковича зробити правильний вибір на користь українського народу та підписати Угоду про асоціацію між ЄС і Україною», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.
Упродовж останніх днів у різних країнах світу відбулися акції солідарності з українцями, що виступають проти згортання євроінтеграції України. Українці виходили на вулиці десятками й сотнями, вимагаючи від влади продовжити євроінтеграційний курс своєї країни.
У Римі, на площу біля собору Святої Софії, 23 листопада вийшло кілька десятків студентів з України, котрі навчаються в папських і італійських вишах, із гаслами: «Україно, ми з тобою!», «Українці в Італії — за євроінтеграцію!» Як повідомила співорганізатор акції Мар’яна Сороневич, студентка одного з римських навчальних закладів і редактор «Української газети», учасники маніфестації зібралися біля собору, який є «серцем України в Римі, біля пам’ятника Тарасові Шевченку на знак протесту проти непідписання Україною угоди з Європейським Союзом». «Ми живемо в Європі й бачимо переваги європейських цінностей. Ми – за те, щоб Україна підписала угоду з ЄС», — заявила п. Сороневич.
Більш ніж сотня українців, що проживають у Великій Британії, 24 листопада взяла участь у мітинґу за європейську інтеграцію України під стінами будівлі британського парламенту у Вестмінстері. Учасники заходу тримали плакати з написами: «Брюссель! Не здавай Україну!», «Путін, руки геть від України!», а також прапори України та ЄС. Люди вимагали від українського уряду скасувати рішення про відмову від євроінтеграції держави.
«Влада України ще має час змінити своє рішення про призупинення євроінтеграції та не відмовлятися від європейського курсу, який обрав український народ», — сказав юрист Ендрю Гундер, директор Українського Інституту в Лондоні, котрий виступив перед учасниками акції. Своєю чергою, Ірина Терлецька, віце-президент Спілки українців Британії, заявила, що Україна повинна не поступатися під російським тиском, а рухатися в Європу.
У Брюсселі (Бельгія), на площі Люксембург, перед будівлею Європейського парламенту, того ж дня відбувся мітинґ на підтримку євроінтеграційного курсу України. Участь у ньому взяло участь близько сотні осіб, в основному, українці. Демонстранти тримали прапори України та ЄС, сині й жовті кульки, плакати з гаслами «Україно, вставай, ми з тобою», «Ми — за європейський вибір». Акція, що не була запланована політиками, а спонтанно ініційована молоддю, тривала протягом години. Захід пройшов спокійно, без втручання поліції, і завершився виконанням Державного гімну України.
У Кракові в суботу на мітинг вийшло понад 250 не байдужих до долі України людей. Крокуючи вулицями міста, вони співали пісню «Україно!» Тараса Петриненка. 24 листопада й у Варшаві відбулася акція на підтримку Євромайдану, що розпочалася о 13.00 біля посольства України у Республіці Польща. Першими прибули студенти з плакатами, які вони малювали самостійно всю ніч у переддень Варшавського євромайдану. Організатори закликали учасників мітинґу ставити свої підписи на спеціально приготованих підписних листах. А тим часом на імпровізованій сцені лунали виступи польських парламентаріїв, котрі підтримали заклики мітинґувальників до України підписати угоду з ЄС. Під зверненням поставили свої підписи 636 осіб. Також євромайдани відбулися в польських містах Ополе, Вроцлаві, Любліні та Лодзі.
Цього ж дня акції на підтримку європейської інтеграції України відбулись у найбільших містах Норвегії. На євромайдани у Бергені й Осло вийшли громадяни України, котрі живуть у цій скандинавській країні. «Українці у Бергені разом із друзями з Осло підтримали 100 тис. людей у Києві в їхніх правах обирати геополітику», — повідомив Анатолій Кирилюк, учасник акції.
Представники ряду українських громад провели в неділю демонстрацію перед будинком Генерального консульства України в Нью-Йорку з протестом проти рішення уряду України призупинити процес підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Також наші співвітчизники вийшли на вулиці Вашингтона, Чикаґо, Клівленда, Парми, Сан-Франциско, Лос-Анджелеса, Бостона, Сієтла, а в Канаді — на вулиці Торонто, Оттави, Едмонтона, Калґарі та Ванкувера.
Німецькі українці зібралися 25 листопада біля Бранденбурзьких воріт, на колишньому кордоні між західним і східним Берліном. Також відбулися мітинґи у містах Мюнхені та Франкфурті-на-Майні. В Іспанії мітинґувальників підтримали Мадрид і Барселона, у Португалії — Лісабон, у Чехії — Прага та Брно, у Швейцарії — Женева й Базель. Солідарність із невдоволеними рішенням своєї влади українцями висловили також Таллінн, Дублін, Будапешт, Відень, Париж, Стокгольм і Тбілісі. Євромайдани відбулися навіть у Південній Кореї й Індії. Мітинґи проходили, щонайменше, у 46 містах 22 країн світу. 28 листопада українці діаспори обіцяють провести ще низку акцій.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply