Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

Діаспора голосуватиме за мажоритарників

Автор:

|

Жовтень 24, 2013

|

Рубрика:

Діаспора голосуватиме за мажоритарників

Народні депутати спільно з громадськими організаціями розроблятимуть зміни до законодавства, що гарантуватимуть реалізацію виборчих прав українців, які тимчасово проживають за кордоном. Про це заявили парламентарії Олег Канівець, Олесь Доній, Андрій Шевченко й Олександр Черненко, голова Комітету виборців України.

Насамперед, підкреслив п. Канівець, існує проблема соціальної справедливості. «Наші співвітчизники, котрі працюють і мешкають за кордоном, тільки торік інвестували в українську економіку, за офіційними даними, 7,5 млрд USD, а за неофіційними — удвічі більше. Трудові міґранти — найбільші інвестори нашої економіки, а отже, вони беруть активну участь у житті держави й тому справедливо вимагають забезпечення своїх прав у повному обсязі», — наголосив народний обранець.
Пан Доній зазначив, що повернення виборчих прав сотням тисяч українцям матиме суттєве соціальне значення. Ідеться переважно про активних громадян, котрі, проживаючи за кордоном, цікавляться тим, що відбувається в Україні. Пан Шевченко вважає, що питання відновлення виборчих прав наших трудових міґрантів необхідно розглядати в контексті підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а також у ключі подальшої інтеграції України в спільноту демократичних держав Європи.
Своєю чергою, п. Черненко зауважив, що забезпечення повного виборчого права для українців, які живуть за кордоном, потребує суттєвого вдосконалення законодавства. По-перше, не всі наші трудові міґранти перебувають на обліку. Це пов’язано з труднощами процедури реєстрації, яку необхідно спростити. По-друге, є проблеми з використанням свого права голосу навіть у зареєстрованих за межами України виборців. По-третє, питання забезпечення українцям за кордоном права голосу в одномандатних округах треба вирішити в рамках конституційних реформ, а також із дотриманням прав інших виборців і осіб, що балотуватимуться.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply