Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Українська діаспора допоможе Маріуполю, який постраждав від аґресора

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

Українська діаспора допоможе Маріуполю, який постраждав від аґресора
Джефф Друмтра

Джефф Друмтра

Маріуполь відвідала делегація у складі Джефф Друмтра, гуманітарного радника OFDA USAID (офіс надання допомоги іноземним державам в надзвичайних ситуаціях. — Ред.) і Браяна Шаафа, котрий представляє Бюро з питань населення, біженців і міґрантів Державного департаменту США. Іноземні гості провели робочу зустріч із Степаном Махсмою, секретарем Маріупольського міської ради.
OFDA займається питаннями надання допомоги реґіонам, що постраждали від військових конфліктів. Тому в Маріуполь делегація прибула цілеспрямовано. Перш за все, візитерів цікавило питання, як Маріуполю вдалося прийняти більше 103 тис. переселенців. «Маріуполь — місто сильних людей і місцева влада не поділяє тимчасово переміщених осіб на своїх і чужих. Ми робимо все, щоб ці люди якомога комфортніше почувалися в місті та жили звичайним життям», — зауважив п. Махсма.
У роботі з переселенцями велике навантаження лягло на Пенсійний фонд та Управління соціального захисту населення. Пенсії отримують майже 49 тис. переселенців, а в центрах соціальних служб обслуговуються 4 147 сімей із дітьми. Основна проблема — забезпечення тимчасово переміщених осіб житлом. Соціальне житло гостро потребує більше 3 тис. людей. Степан Махсма зазначив, що міська влада розглядає кілька варіантів вирішення цієї проблеми: від гуртожитків до інвестування недобудованих житлових багатоповерхівок.
Також проблеми існують зі зайнятістю переселенців і в наданні їм гуманітарної підтримки. Вони потребують продуктів харчування, одягу, медикаментів, засобів особистої гігієни тощо. «Робимо все, щоб забезпечити переселенців роботою і житлом, щоб вони відчували себе повноцінними жителями Маріуполя», — наголосив чиновник.
Також місто допомагає жителям прифронтових селищ, які постраждали від дій бойовиків. Так, на останній сесії виділили з бюджету гроші на відновлення зруйнованих будинків в селі Виноградне та селищі Талаківка. Степан Махсма акцентував увагу гостей на те, що зараз у Верховній Раді перебувають три законопроекти, які передбачають фінансову підтримку на компенсацію і відновлення пошкодженого майна постраждалим від артобстрілів громадянам.
«Питання допомоги постраждалим від військових конфліктах мають вирішуватися на рівні держави. Міська скарбниця надає фінансову підтримку постраждалим, але не покрити всі потреби людей», — повідомив він.
Гості подякували секретареві міськради за бесіду, зауваживши, що українські діаспори США, Канади й інших країн готові надати Маріуполю всіляку підтримку у вирішенні соціальних і гуманітарних питань.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...