Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

День вишиванки хочуть зробити національним святом

Автор:

|

Квітень 14, 2016

|

Рубрика:

День вишиванки хочуть зробити національним святом

Парад вишиванок

Цього року 19 травня українці в усьому світі вже вдесяте відзначатимуть День вишиванки. Організатори акції проситимуть Петра Порошенка офіційно затвердити третій четвер травня національним святом вишиванки. «Ми пройшли непросту дорогу від нерозуміння та скептичного ставлення — як до акції, так і до самої вишитої сорочки — до того, що наше свято визнав не лише український народ на рівні свідомості кожного українця: невеличка студентська акція за десять років перетворилася на величезне всесвітнє свято», — розповіла Леся Воронюк, ініціатор акції «Всесвітній день вишиванки».
Свято започаткували студенти Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Ідея акції полягала в тому, щоб третього четверга травня одягнути вишиванку — на роботу, на навчання чи йдучи у справах. Студенти прагнули повернути вишиту сорочку у побут сучасних українців як «оберіг, символ і невід’ємну частину української культури».
Олександр Ткачук, співзасновник акції, каже, що торік День вишиванки святкували у 38 країнах світу та масово по всій Україні. Тепер активісти мріють домогтися визнання цього свята на загальнонаціональному рівні. «Ми вже зверталися до Президента України і цього року знову звертаємося з проханням затвердити третій четвер травня днем вишиванки», — зазначила п. Воронюк.
Цього року основна ідея акції залишається незмінною, проте паралельно заплановані й інші заходи: масове фото у вишиванках на Майдані Незалежності, як і торік, та «одягання» у вишиванки найвідоміших пам’ятників Києва. «Також ми хочемо зробити інтерактивний лекторій на станціях метро, де активісти, одягнені в український костюм, будуть презентувати та розповідати цікаві факти про вишиванку», — поділилася планами Ірина Чорна, співорганізатор акції.
Крім того, проведуть акцію «Народжені у вишиванках», що вже неодноразово відбувалося у Чернівцях. «Ми приходимо у пологовий будинок і даруємо по вишитій сорочці немовлятам, котрі народилися вранці цього дня. У цих сорочечках їх згодом навіть хрестять, — пояснила Леся Воронюк. — Цього року оголошуємо цю акцію по всій Україні. Спільно з корпорацією «Міст» ми вже закупили вишиванки для трьох областей — Київської, Львівської та Чернівецької».

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply