Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Чому українським заробітчанам важко адаптуватися за кордоном?

Автор:

|

Квітень 19, 2018

|

Рубрика:

Чому українським заробітчанам важко адаптуватися за кордоном?

Українцям важко адаптуватися за кордоном, особливо тим, хто не має там рідних чи друзів. Зокрема, про це зазначила психолог Наталія Кухтіна. «Окрім завищених очікувань найчастіше у наших заробітчан виникають проблеми через мовний бар’єр, відчуття меншовартості та дискримінацію за національною ознакою», — вважає експерт.
Тому перш, ніж їхати до іншої країни, д-р Кухтіна радить заробітчанам зважити, чи варто їм залишати своїх дітей, родину та близьких? Чи отримають вони бажане? Чи зможуть адаптуватися? Чи не потраплять на гачок шахраїв?.
За різними підрахунками, на заробітки за кордон впродовж 25 років виїхало від 7-10 млн українців. Утім далеко не кожному там вдалося пристосуватися. Через місцевий менталітет, інше мислення та ставлення до іноземців. Як твердить економіст Олександр Савченко, Україна щороку через трудову міґрацію втрачає по 10 млрд USD.
Вже зараз бракує фахівців у телекомунікаційному та банківському секторах — до 80 %, а в сфері електроніки й атомної енергетики — до 90 %. За кордон масово виїжджають перспективні науковці, технологи й інженери. Не вистачає навіть звичайних робочих рук та аграріїв. Тому підприємці особливо радіють поверненню заробітчан. «Експерти переконані: кращою доля може бути й удома. Адже зробити кар’єру на чужині майже нереально. Через це тим, хто повертається в Україну, зазвичай доводиться розпочинати професійне життя з початку. Крім цього, заробітчани втрачають і перспективу пенсійного забезпечення.
Як зазначає політолог Володимир Воля, з одному боку кошти зароблені за кордоном, переправляються родичам для того, щоб вони більш-менш могли вирішувати свої фінансові проблеми. Але коли це стосується самих заробітчан, то скидається на те, що на перспективу пенсійного забезпечення в цьому випадку ніхто не працює.
Тому, перед тим, як зважитися на виїзд за кордон у пошуках так званої кращої долі, фахівці радять не лише вивчити тамтешні звичаї, переконатися, що їх там справді чекають, а й зважити на те, чи їм це взагалі варто робити.

Маріанна Сороневич

До слова
Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр України, завив, що західні області більше за інші реґіони відчувають дефіцит кадрів через трудову міґрацію в країни Європи. За його словами, втрата людського ресурсу — одна з головних проблем держави. «Нарівні з такими найважливішими для країни проблемами, як російська військова аґресія і можливість проведення терористичних актів усередині країни, питання фінансової стабільності також зберігає для держави свою важливість. Четверте питання — це втрата людського ресурсу, який, на жаль, в умовах як небезпеки всередині, так і зовнішньої аґресії, їде за кордон шукати не тільки високої заробітної плати, а й безпечних умов для свого життя», — наголосив чиновник.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply