Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Активісти благають про допомогу

Автор:

|

Січень 30, 2014

|

Рубрика:

Активісти благають про допомогу

Учасники Євромайдану закликають діаспору зосередитися на акціях, що можуть призвести до блокування рахунків і розслідувань щодо відмивання грошей українських чиновників. Зокрема, на сторінці Громадського сектору Євромайдану в соціальній мережі опублікували звернення до українців світу, у якому закликають скерувати листи до своїх міністрів іноземних справ із проханням зупинити введення диктатури в Україні.

Серед вимог — негайне блокування всіх банківських транзакцій Януковича та його соратників, котрі підтримують злочинний режим. Зокрема, активісти просять заборонити фінансовим установам Європейського Союзу (ЄС) і США надавати кореспондентські банківські послуги Всеукраїнському банку розвитку, який належить Олександрові Януковичу.
Активісти також вимагають негайно розпочати розслідування щодо відмивання грошей Януковичем і його соратниками через мережу фіктивних фірм і професійних посередників у країнах Європи та США. Зокрема, провести повноцінне розслідування бізнесдіяльності братів Сергія й Андрія Клюєвих у Австрії, Нідерландах, Люксембурзі, Великій Британії, Кіпрі та Ліхтенштейні. А на цей час – заморозити рахунки та бізнесактивність усієї мережі фірм-посередників.
«У кожній країні ЄС і в США існує серйозне законодавство з протидії відмиванню грошей, яка забороняє фінансовим установам і професійним посередникам співпрацювати зі злочинцями, — повідомляють активісти. — Фінансові установи та професійні посередники зобов’язані ідентифікувати своїх клієнтів, доки не виявлять фактичного власника».
Окрім того, фінансові установи та професійні посередники повинні перевіряти походження статків своїх клієнтів — фактичних власників складних корпоративних конструкцій, зазначено в повідомленні. Обслуговування корумпованих політиків є грубим порушенням вимог стандартів ФАТФ, які імплеметновано в Директиви ЄС і Bank Secrecy Act у США. Майданівці просять розсилати листи із цими вимогами депутатам національних парламентів країн ЄС, депутатам Європарламенту, конґресменам у США, а також усім банкам у країнах ЄС і США з проханням утриматися від транзакцій з українськими олігархами, котрі підтримують злочинний режим.

Христина Бондарєва, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply