Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

В Італії його кликали «Назарйо!»

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

В Італії його кликали «Назарйо!»

Недавно в Миколаївському районі Львівської області відбулося кілька аматорських турнірів із міні-футболу. Одним із найпомітніших гравців у цих змаганнях був півзахисник Назар Демко зі села Черниці. Із-поміж інших його вирізняє філігранна техніка, сильні й точні удари, добре бачення поля та взаємодія з партнерами, уміння, як кажуть футболісти, «в’язати гру». Колишній арбітр Степан Кардаш підказав нам: «Таж він уже й у Італії встиг пограти».

Пригадую Назара, коли той іще хлопцем виступав у миколаївському «Цементнику». Прудкий був, як вивірка, «двомоторний»! Голи забивав цілими міхами. Багато глядачів приходило саме заради того, щоби подивитися на його гру. Думалося, що попереду в Назара – велике футбольне майбутнє. Але спортивні «специ» його чомусь не помітили, із периферії не витягнули.
Після навчання в інституті фізкультури він не знайшов удома роботи за спеціальністю, тож вимушений був заробляти на кусень хліба на чужині. Чотири роки пропрацював на будовах у Італії, неподалік міста Пескара, — в’язав арматуру, заливав фундаменти бетоном, мурував. І водночас марив футболом. Якось у неділю прийшов на місце, куди сходяться у вихідні всі наші заробітчани. Розговорився зі земляками, і виявилося, що чимало з них любить м’яч. Відтоді й почали двічі на тиждень ганяти «кальчетто» (міні-футбол, де в кожній команді виступає по п’ятеро гравців).
На талановитого українця звернули увагу тренери місцевої команди «Екогаз», яка грала в аматорській лізі, запросили Назара до себе. «Леґіонерами» стали ще Василь із Хуста, Олег із Тернополя, Святослав із Золочева. Завдяки українцям команда з аутсайдерів вийшла в лідери. Про них не раз писали схвальні відгуки на клубному сайті. Після перших же ігор італійці казали Назарові: «Що ти тут у нас робиш? Тобі треба серед професіоналів виступати!»
Але українець на той час не мав «пермессо», тож про жодне футбольне працевлаштування не могло бути й мови (а коли отримав дозвільні документи, «полетів» меніск). Хотіли Назара бачити в себе наставники клубу італійської серії «Д». Після успішного перегляду один із тамтешніх гравців (виходець із Ніґерії), похвалив його й сказав: «А я в Україні маю друга. Агахову!»
Три роки Назар Демко виступав у італійському любительському футболі. Матчі відбувалися щопонеділка, о 21-й (бо в суботу-неділю вся увага італійців прикута до серії «А»). Грали на синтетичних полях. Незважаючи на те, що ліга — аматорська, на кожному стадіоні є освітлення. Грошей за свій футбол Назар не отримував. Грав на голому ентузіазмі, задля задоволення. Щоправда, після матчів власник клубу кликав команду в ресторан на піцу, шашлики, дарував спортивні костюми.
«Якось нашу команду запросили на турнір, який відбувався високо в горах, там, де тренувальна база молодіжної збірної Італії, де свого часу тренувалися Баджо, Ґатузо, Мальдіні, — пригадує Назар. — Попереджають: кожен тайм триватиме по 20 хвилин. Запитую: чому так мало? Лише потім зрозумів — через брак кисню ми після гри ледь ноги волочили. Змучилися так, ніби три години ганяли. Серед 12 команд посіли тоді друге місце. Могли стати й першими — у фіналі, програючи 0:1, я проходжу флангом, у штрафному майданчику мене грубо ззаду «косять». 11-метровий штрафний удар! Але штатний пенальтист гола не забив». Спершу в команді «Екогаз» Назар Демко отримав прізвисько «Назарйо». А коли італійські партнери побачили висококласний футбол у його виконанні, то стали кликати: «Шева!»
Принагідно цікавимося в Назара, як на Апеннінському півострові сприймають нашу імениту зірку: «В Італії Андрія Шевченка дуже цінують. Щоправда, після переходу в «Челсі» симпатії до нього трохи охололи. Італійці були невдоволені тим, що Андрій надто часто слухається дружину. Казали мені: «Коли жінка командує футболістом, то він – уже не гравець».
Тепер Назар Демко — в Україні. Дуже хотів би працювати за фахом — учителем фізкультури, навчати дітлахів того, що вміє сам. Не одного таланта виховав би. Педагогічний дар у нього є (це видно навіть із того, як керує діями команди на футбольному полі). На жаль, улюбленої роботи не знаходить. Тому змушений братися за ту, яка є під руками, — працює на… птахофабриці.

Іван Фаріон

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...