Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Зварили юшку для батьків

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

Зварили юшку для батьків
Юшку зварили Петро Рудий і Василь Осадця

Юшку зварили Петро Рудий і Василь Осадця

Сестрицтво Св. Покрови (голова — Леся Сівко) при українській православній церкві Св. Андрія Первозваного в Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) із нагоди Дня батька 15 червня влаштувало пікнік, на якому частувало парафіян і гостей рибальською юшкою, шашликами й іншими стравами. Юшку зварили та шашлики засмажили Василь Осадця й Петро Рудий. Трапезу благословив настоятель храму о. Юрій Сівко.

Серед гостей були: Євген Федоренко, голова Шкільної ради при Українському конґресовому комітеті Америки, з дружиною Аїдою; Зенон Галькевич, головний фінансовий директор Української національної федеральної кредитової спілки, із дружиною Оленою, котрий вручив грошовий дарунок сестрицтву.
День був сонячний, родинне спілкування — святкове. Вітали тата Романа Стадницького діти Олесик і Марко з мамою Галиною Маринець, директоркою української школи при церкві. Він навчався мистецького фаху в Коломиї, вона закінчила університет у Львові, побралися понад 12 років тому й тепер любовно ростять нове покоління американських українців.
Порівняно з п. Стадницьким і п. Маринець, шлюб Галини й Григорія Добушів триває в п’ять разів довше — 65 років. У них також є двоє дітей — Тарас і Оля. Саме Тарас Добуш пригощав на святі батьків. Сам він за фахом — архітектор. Серед останніх його будов — українська католицька церква Св. Івана Хрестителя й Культурний центр у Виппані. Тато в нього — будівничий. Він зводив будинок сестрицтва, біля якого проходив святковий обід, а також низку церков і більш як 75 житлових будинків.
Григорій Добуш походить з околиць Зборова Тернопільської області. Там залишилася родина, якій він постійно допомагає. Донька Оля стала магістром із теорії мистецтва, має дітей Андрія та Ніну, які теж за підтримки батька-юриста закінчують вищі навчальні заклади.
«Останнім часом більше втомлююся, — звіряється Григорій Добуш. — Усе ж маю вже 90 років». Але від смаженої ковбаси, якою наділяє гостей Світлана Осадця, не відмовляється.
На свято прийшли з поблизького «Українського села» його мешканки Оксана Лобачевська, Ніна Наливайко, Марія Ведмідь, Катерина Гуцал і інші. На жаль, серед жителів села вже багато вдів.
День батька дав привід для зустрічей, знайомств, спогадів. Зокрема, і про батьків, котрих уже немає.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply