Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Зустріч духовних провідників у касі «Самопоміч»

Автор:

|

Січень 12, 2012

|

Рубрика:

Зустріч духовних провідників у касі «Самопоміч»

У приміщенні Українсько-американської федеральної кредитової спілки (УФКС) «Самопоміч» 14 грудня 2011 року відбулася традиційна Різдвяна зустріч правління каси з українським духовенством околиці Чикаґо. Провідники українських церковних громад — православних, католицьких і протестантських — зібралися в касі, щоб у дружній, товариській атмосфері поділитися радощами й клопотами праці на громадській ниві.

Михайло Р. Кос, президент Ради директорів каси «Самопоміч», привітав гостей і пояснив, що захід організовано для того, аби «подякувати вам за вашу чудову роботу», нагадавши при цьому, що наші церкви об’єднують громаду, а другий важливий чинник впливу на спільноту — це наша кредитівка.

Трапезу поблагословив єпископ Ришард Семенюк, голова єпархії Св. о. Миколая. Присутні всі разом відспівали «Отче наш». Опісля до мікрофона підійшов Богдан Ватраль, президент і виконавчий директор установи. Поздоровивши присутніх, він розказав про відві­дини Українського народного дому в Джерзі-ситі, де вкладом громадських людських старань помножено фінансовий дар кредитівки, щоби зберегти центр для майбутніх поколінь. У Джерзі-ситі є філія «Cамопомочі». У Виппані (штат Нью-Джерзі) недавно було відкрито культурний осередок, у якому знаходять місце різні організації — молодіжні, спортивні, жіночі, школа українознавства. Там також є найновіша філія каси.

Отець Віктор Полярний з української православної катедри Св. Андрія Первозваного у Блумінґдейлі (штат Іллінойс) прочитав листа-подяку від патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, у котрому він вітає касу зі 60-літтям: «Ми вдячні Вам за ту підтримку, яку УФКС «Самопоміч» незмінно надає різним проявам українського життя в Америці. Особливо хочу подякувати за допомогу громаді Св. апостола Андрія Первозваного УПЦ КП, де розташована одна з Ваших філій».

Отець Микола Федюк, настоятель української православної церкви Св. Юрія Переможця у Вілінзі (штат Іллінойс), привітав провід каси зі 60-річчям і нагадав, що «ми вдячні українським піонерам, які заснували цей домашній оберіг — кредитівку — вічна їм пам’ять».

Далі слово взяв пастор Григорій Матвіїв з української християнської церкви п’ятдесятників у Бенсенвілі (штат Іллінойс), який завершив свій привіт побажанням щасливих Різдвяних свят і благословенного нового року.

Костянтин Кудрик, генеральний консул України в Чикаґо, подякував священнослужителям за їхню працю та звернувся до них із проханням, аби вони «тісніше співпрацювали й заохочували своїх парафіян ставати членами і вкладати свої кошти до єдиної української кредитової організації міста Чикаґо — кредитівки «Самопоміч». Потім відбулася вечеря, а опісля наші духов­ні провідники поділилися своїми враженнями та побажали як парафіянам, так і членам кредитівки й усієї нашої громади веселих свят.

Митрофорний протоієрей Панкратій, настоятель українського православного собору Св. кн. Володимира в Чикаґо, сказав таке: «Самопоміч» є центром, культурним об’єднавчим центром, і треба підтримувати касу, щоби розвивалася, щоби це був живий організм».

Олександр Калінін, пастор української баптистської церкви, розказав, що, коли він тільки приїхав у Чикаґо, його привели до каси, а тепер нових людей він також посилає «сюди, де можемо порозумітися українською мовою». Отець Олег Кривокульський, настоятель українського католицького собору Св. Володимира й Ольги, сказав, що в «Самопомочі» всі тут є разом, одна родина». Отець Богдан Налисник, настоятель української католицької катедри Св. о. Миколая, згадав, що зібрані на зустрічі священнослужителі різних Церков мають щось спільне: «Спільна кредитівка, де разом всі… Кредитівка щедро підтримує нашу Церкву й нашу школу Св. Миколая. Коли би ми не просили, кредитівка завжди нам допомагає».

Отець Микола Бурядник із парафії Св. Йосифа Обручника, де міститься найбільша філія кредитівки, поздоровив «Самопоміч», кажучи, що це — єдина організація, що приділяє увагу священикам за допомогою таких гостинних жестів. Отець Бурядник сказав: «Нашій парафії важлива співпраця, ми (з касою) під одним дахом, хто йде до «Самопомочі», іде одночасно до парафії… «Самопоміч» — наша організація, ми є членами її, і тому та спів­праця — така важлива».

Прес-служба кредитівки «Самопоміч»

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...