Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

ЗУАДК веде з дитинства до Тараса

Автор:

|

Червень 21, 2018

|

Рубрика:

ЗУАДК веде з дитинства до Тараса

Черкаси

Завдяки Злученому українському американському допомоговому комітету (ЗУАДК) 12 років поспіль обдаровані діти України мають можливість відвідати святиню українського народу — Шевченківський національний заповіднику Каневі. Цьогоріч із 22 по 27 травня у столиці України та в Каневі побувало п’ять груп переможців конкурсу «Іду з дитинства до Тараса» з різних куточків України.

Донецьк

22 травня до Києва потягом, а потім автобусом до Канева прибули 60 школярів із Донеччини та Луганщини. 23 травня поклонитися українському генію приїхали школярі із Черкащини. Вперше це були діти з вадами слуху. За допомогою сурдопедагогів вони декламували вірші, співали шевченківські пісні, а також подарували музею власноруч зроблені мистецькі вироби.

Закарпаття

26 травня на Чернечу гору піднялись 30 юних талантів із Харківської області. Діти зацікавлено слухали розповідь екскурсовода, задавали йому багато запитань. А 27 травня, у день святкування Дня Києва, вирушили зі столиці до Канева переможці конкурсу зі Закарпатської області. Для всіх груп екскурсія починалася історичними місцями Києва (діти також мали можливість побувати у фан-зоні Ліґи чемпіонів), а закінчувалась у Каневі.

Харків

День 22 травня був обраний недаремно. Саме 22 травня 1861-го відбулося перепоховання Шевченка. Тіло і душа великого поета та художника повернулося з Петербурґу на рідну землю. Таким було бажання Шевченка у своєму заповіті для нащадків. Дорогою до Кобзаря діти бачили мальовничі краєвиди Київщини та Черкащини, були зачаровані «широкополими ланами» та Дніпром, що спокійно пливе під Тарасовою горою. Долаючи 334 сходинки, учасники екскурсій підіймалися на гору, щоб вклонитися тому, кого називаємо Пророком українського народу. Для юних шевченкознавців ця подорож стала незабутньою подією та доброю згадкою на все життя.
Віра Принько, директор ЗУАДК у Києві, висловлює величезну вдячність усім, хто з року в рік підтримує цю добру справу: «З роси і води вам, дорогі жертводавці, великі українці. Своїми пожертвами ви сієте розумне, добре і вічне у серцях юних талантів України!»
Про враження і значимість для кожного учасника подорожі на Чернечу гору і до м. Києва найкраще свідчать щирі листи-подяки добродіям ЗУАДК і світлини зі щасливими посмішками на обличчях юних українців.
Тиберій-Лука Мауріц, учень Свалявської гімназії, Закарпатська обл.: «Затишок, повільна течія Дніпра, по-особливому духмяне повітря Черкащини, наповнений духом українським із його оберегами куточок, який кожного повертає до наших першоджерел. Чернеча гора, її енергетика запалює невгасимий вогонь любові до незабутнього співця України, Шевченкового краю, нашої Батьківщини. Ці відвідини Тарасової могили будуть ясним і світлим променем у моєму житті. Життя Т. Шевченка для мене є дороговказом, як потрібно любити Україну, боротися за щастя і долю рідного народу! І саме тепер, у світлі подій сьогодення як ніколи актуальна його поезія: «Обнімітеся, брати мої, молю вас, благаю». Твердо знаю, що вічно буде жити народ, який уміє шанувати своїх геніїв, що зберегли славу предків і рідної землі! Безмежно вдячний усім, хто долучився до здійснення моєї світлої мрії. Здоров’я вам, миру та натхнення!»
Тетяна Бановська, учениця 6-А кл. Краматорської загальноосвітньої школи (ЗОШ) І-ІІІ ступеня № 8, Донецька обл.: «Багато цікавого й нового я дізналася під час екскурсії, яка відбулася в літературно-меморіальному музеї. Ужиткові речі, художні роботи Шевченка, прижиттєві видання його творів — усе це чарувало та ніби переносило в ті далекі часи. Безмежно вдячна представникам ЗУАДК, завдяки яким моя мрія здійснилася».
Світлана Гець, учениця 10-А класу Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступеня № 10, Донецька обл.: «Звісно, всі ми стомились, але на це не зважали, бо хіба можуть ці емоції врівноважити вагу тих, які отримали, доторкнувшись до найвеличніших чеснот нескореного, вільного, незалежного, величного народу України! Нас переповнювало усвідомлення причетності до історії та відповідальності за майбутнє держави! Ще раз дякую за цю поїздку!»
Надія Куліш, учениця 8 класу Краматорської ЗОШ № 1, Донецька обл.: «Чернеча гора — могила Тараса Шевченка, відомого в усьому світі земляка, — ось той шматок землі, де я відчула справжню духовну силу свого народу! Усе це стало можливим, завдяки роботі ЗУАДК, який організував для нас цю пізнавальну екскурсію. Приємно усвідомлювати, що, незважаючи на відстань, українці, котрі живуть у США, турбуються про українських дітей. Щиро вам вдячні!»
Щиро дякуємо нашим жертводавцям за підтримку програми ЗУАДК «Іду з дитинства до Тараса», за здійснення мрій юних патріотів! Завдяки вашим щедрим дарам діти з різних областей України мають можливість пізнати Кобзаря — відвідати Храм Великого Пророка українського народу, який своєю творчістю єднає націю, пробуджує почуття любові до рідної землі. Такий проект є одним із важливих аспектів виховання молоді, що в міцною цеглиною у розбудові нашої незалежної Української держави.
Прес-служба ЗУАДК

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply