Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Зміцнення діаспорних структур — цеглина у зміцнення України

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Зміцнення діаспорних структур — цеглина  у зміцнення України

На початку червня ц. р. у Філадельфії відбулися звітно-виборні збори Всеамериканського громадського об’єднання «Нова українська хвиля» (НУХ). Вітаючи делеґатів і гостей святкового зібрання з п’ятиріччям організації, Мирослава Роздольська, голова Координаційної ради, наголосила: «Ми сьогодні з упевненістю можемо сказати, що за короткий відрізок часу «Нова українська хвиля» як громадське об’єднання новоприбулих утвердилася на теренах США й стала дієвим учасником подій і процесів як у діаспорі, так і в Україні».

«Своєю діяльністю, спрямованою на консолідацію українців Америки, на збереження національної та духовної самобутності нашого народу, підтримання українських звичаїв, мови, освіти та мистецтва, ваша організація здобула авторитет і повагу не лише серед представників четвертої хвилі імміґрації, але й серед усього закордонного українства», — було сказано у вітальній грамоті Олександра Моцика, Надзвичайного й Повноваженого посла України в США, із нагоди п’ятиріччя організації.

Значення та роль НУХ у гуртуванні останньої хвилі імміґрації в США було відзначено також у привітальних грамотах від УККА, членом якого ця організація стала рік тому, владики Павла Хомницького, єпарха Стемфордської єпархії, і побратимів із «Помаранчевої хвилі».

Про конкретні справи, які працюють на згуртування, збереження ідентичності, говорили у своїх виступах голови осередків: Надія Петрик (Філадельфія, ПА), Остап Стахів (Клівленд, ОГ), Галина Семеняк (Пассейк, Н.-Дж.), Христина Горбачевська (Балтимор-Вашинґтон), Татяна Радь (Пітсбурґ, ПА) і Наталія Ярова (Чикаго, ІЛ.).

Продовжуючи жити у двох вимірах, члени НУХ не менш активно реаґують на процеси в Україні. Про те, яким важливим є голос передової частини нашої імміґрації, котра чітко усвідомлює свою роль і місію в сучасних всеукраїнських процесах, говорив у своєму виступі почесний гість з України Олег Тягнибок, голова Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода».

«Саме тоді, коли в су­спільстві панувала розгубленість щодо оцінки подій 9 травня у Львові, позиція української громади з діаспори у зверненні НУХ мала надзвичайно важливе значення.

Олена Дрофич

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply