Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Злучений український американський допомоговий комітет звітував про свою роботу

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

Злучений український американський допомоговий комітет звітував про свою роботу

ЗУАДК

У Філадельфії 5 листопада ц. р. відбулися 23-ті Загальні збори Злученого українського американського допомогового комітету (ЗУАДК). Президію було обрано в складі: Борис Павлюк, голова, й Уляна Процюк, секретар. Звітувала президент Лариса Кий, котра представила у світлинах і документах програми ЗУАДК, які українська громада в США підтримала в останні три роки.
Серед постійно діючих програм були висвітлені: дитячі програми до св. Миколая та подорожі дітей зі «сірої зони» до Карпат на Різдво; «Великодній кошик»; літні табори; програма «Іду з дитинства до Тараса», яка вже роками відбувається завдяки фінансовій підтримці Марії Гулай; нова програма «Родина — родині», заснована 2015 року для дітей, батьки котрих загинули в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) або були поранені; програми для людей похилого віку «Голодні кухні» у Львові, Миколаєві, Понорниці та Новій Одесі; програма «Дідусь і бабуся», через яку спонсор допомагає самітній людині похилого віку.
Звіт також містив допомогу, яка була передана під час та після Революції гідності, та допомогу Збройним силам України. Під час Майдану було закуплено або передано допомогу на суму 375 тис. USD. Опісля родина кожного загиблого героя «Небесної сотні» одержала по 1 тис. USD від української спільноти в США. Із 2013-го по червень 2016 року ЗУАДК вислав 16 40-футових контейнерів в Україну з медичним обладнанням, двома амбулансами, тренажерним реабілітаційним приладдям, одягом тощо. Для фронтовиків в Україні було доставлено тисячі комплектів QuikClot — для стримання кровотечі, Olaes — бандажі для травм, матеріал, щоб накладати шви, теплу білизну, шкарпетки, чоботи, грілки, радіоприймачі, бронежилети тощо.
Звітували також секретар Уляна Процюк, скарбник Василь Літкевич і Люба Сілецька за допомогову комісію. Секретар акцентувала увагу на тому, що теперішня ситуація в Україні призвела до значного зростання звернень до ЗУАДК від самотніх людей. Зокрема, за останні три роки допомогова комісія задовольнила 670 прохань на суму 201 тис. USD і вперше за останні 16 років перевищила свій бюджет.
Далі звітували: Методій Борецький — за інформаційне бюро, Марта Яримович — за архів, Ніля Павлюк — за дуже успішну програму «Усиновіть пораненого українського воїна» та Борис Павлюк — за фінансову комісію. Було прочитано звіт, переданий Оксаною Бачинською-Тарасюк, за допомогове бюро для старших людей і новоприбулих, що було створене нещодавно, щоб допомогти у залагодженні справ щодо пенсій і медичного забезпечення. Було підкреслено, що ця нова програма не використовується українською громадою у повному обсязі, насправді ж скористатися нею нескладно: досить зателефонувати до канцелярії або зайти з проблемами для поради.
Ігор Кушнір прочитав звіт контрольної комісії. За номінаційну комісію звітував Нестор Зарічний, котрий подав кандидатів до екзекутиви та Ради директорів. Відтак до них дообрали наступих осіб: д-р Кий, голова; Л. Сілецька, Б. Павлюк, д-р Зарічний, заступники; У. Процюк, Мирослава Гил, Лев Іваськів, секретарі; В. Літкевич, скарбник; М. Борецький, М. Яримович, Дарія Лашин, Н. Павлюк, д-р Василь Саляк, Христя Харина-Сеник, Дана Сілецька, Оксана Ворох-Ванчицька, вільні члени екзекутиви. До Ради директорів увійшли: Петро Косик, Наталія Сілецька-Микієвич, д-р Анна Плюта, д-р Наталія Доліба, д-р Галина Бреславець, Богдан Раделицький, Марта Кокольська, д-р Ірена Столяр, Лілія Нестор. До контрольної комісії увійшли: І. Кушнір, голова, Оля Кузевич, д-р Ігор Мірчук, Оля Якубовська й Олександр Брожина.
Було висловлено подяку Христині Кульчицькій та Ігореві Смолієві за довголітню сумлінну працю та посвяту на добро ЗУАДК і долучено їх до списку почесних членів ЗУАДК. До почесних членів ЗУАДК також належать Володимира Кавка, д-р Петро Клюк, д-р Наталія Пазуняк, Микола Пришляк і Володимир Риндич.
Лев Іваськів зачитав резолюції зборів, де було підкреслено, що в цю пору гуманітарна допомога ЗУАДК Україні має бути спрямована на забезпечення насамперед потреб воїнів АТО, їхніх родин, біженців зі зони проведення АТО та дітей в Україні. Збори висловили велику вдячність українцям і приятелям українців в Америці за їхню щедрість у підтримці допомогових акцій ЗУАДК і закликали й надалі активно підтримувати діяльність ЗУАДК.
Голова окремо подякувала Мотрі Бойко-Вотерс — за її працю в канцелярії, Н. Сілецькій-Микієвич — за її професійне провадження веб-сторінки та сторінки у Facebook, Л. Іваськові й М. Гил — за переклади та працю над інформаційним бюлетенем.
Прес-служба ЗУАДК

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...