Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Зберігаймо нашу національну ідентичність разом!

Автор:

|

Вересень 03, 2015

|

Рубрика:

Зберігаймо нашу національну ідентичність разом!
Виконання державних гімнів України та США

Виконання державних гімнів України та США

У Смис-парку Чикаґо 22 i 23 серпня ц. р. Український конґресовий комітет Америки (УККА), відділ Іллінойс, за підтримки української громадськості та гостей провів фестиваль «Українські дні», присвячений 24-й річниці незалежності України.
Історія проведення фестивалю «Українські дні» розпочалася 32 роки тому, ще задовго до проголошення Україною незалежності, маючи на меті зберегти національну ідентичність серед українських еміґрантів. З 1991-го діаспора святкує у ці дні ще й найбільше національне свято.
Погода, на відміну від минулого року, видалась вітряною та сонячною. Тож представники кількох поколінь еміґрації Чикаґо та його околиць прийшли у своїх вишиваних національних вбраннях, аби гідно відсвяткувати День Незалежності Батьківщини. Традиційний одяг із різних куточків України зачаровує та милує око, вражаючи своєю різноманітністю узорів і колоритом, мимоволі занурюючи кожного з нас у вирій тисячолітньої історії наших традицій.
Як зазвичай, офіційні представники влади й інших національних громад вважають за гордість розділити разом із українцями радість свята та висловити солідарність і щиру підтримку у теперішній кривавій боротьбі з давнім ворогом України, що впродовж багатьох століть намагається знову і знову загарбати українські землі, принижує українську гідність і прагнення збудувати незалежну та вільну державу, знищити її людей, історію, мову та становить пряму загрозу не тільки Україні й українцям, але й цілому світу. Також вирішили вшанувати загиблих героїв України і тих, хто у цю хвилину захищає мир і спокій в Українській державі.
Серед вельмишановних гостей були: д-р Джон Прунскіс, Генеральний консул Литви в Чикаґо; Роберт Джонсон, представник офісу сенатора Марка Кірка; Ліса Когнкі, представник офісу мера Чикаґо; Курт Саммерс, скарбник міста Чикаґо; олдермен Браян Гопкінс та інші представники польської, литовської української й інших національних громад.
Святкову програму вела д-р Марія Коркач-Ґрошко, член Виконавчої ради УККА (відділ Іллінойс). Урочисте відкриття у неділю розпочалося виконанням державних гімнів України та США, під акомпонемент оркестру «Беркут» (керівник — Богдан Скавінський) та молитви під проводом владики Ришарда-Стефана Семенюка, єпископа Української католицької єпархії Св. Миколая. Після цього виголосили промови з нагоди свята: д-р Олесь Стрільчук, голова УККА; Лариса Герасько, новопризначений Генеральний консул України в Чикаґо; Джон Прунскіс, Генеральний консул Литви у Чикаґо, інші гості та представники влади. Уляна Фенин, міс Українська діаспора, розповіла про свою благодійну місію до України, де вона нещодавно відвідала сиротинці та сім’ї, що постраждали у війні на Донбасі, та привезла їм допомогу від діаспори.
Як і годиться, на фестиваль були запрошені музиканти та співаки з України, а також тутешні відомі виконавці та гурти. Багато музичних творів не тільки відображали традиції українського танцю, співу та мелодій, але й були пройняті духом боротьби, яким, на жаль, окутана Україна, духом підтримки та смутку за полеглими героями.
Завдячуючи своїм членам Українсько-американська федеральна кредитна спілка (УАФКС) «Самопоміч» —провідна українська фінансова установа у штатах Іллінойс і Нью-Джерзі — від самих початків свого існування і дотепер підтримує фінансово й усіляко долучається до організації проведення всіх подій в українській громаді, щоб зберегти українську ідентичність, духовність, культуру та традиції у діаспорі. Цікаві лотереї, призи, надувні кульки для дітей уже багато років поспіль додають святкового настрою до свята.
Прес-служба УАФКС «Самопоміч», світлина — Володимира Тюна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply