Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Заслужений артист України Олег Чмир запрошує на грандіозний концерт

Автор:

|

Вересень 13, 2018

|

Рубрика:

Заслужений артист України Олег Чмир запрошує на грандіозний концерт

Зірки української опери Олег Чмир та Оксана Кровицька співатимуть у Нью-Йорку

Відомий оперний співак, музичний педагог і популяризатор української музичної культури, заслужений артист України Олег Чмир розпочав приготування великого проекту «Музична слава України. Українські зірки в Америці», який передбачає ряд концертів у великих містах США за участі відомих і шанованих виконавців. Ідею продюсерові підказав успішний концерт класичної музики «Українські зірки в Америці», що відбувся 14 жовтня 2007 року в концертній залі Університету Дрю в Медісоні (штат Нью-Джерзі) з нагоди 25-річчя сценічної діяльності самого п. Чмира. Тоді, крім нього, співали Оксана Кровицька, Лаура Зупа д’Авела, виступав струнний квартет ім. Леонтовича, акомпанував Давид Маюло. До участі були запрошені солісти Олександра Грабова, Роман Цимбала. Звучала музика Мирослава Скорика, Семена Гулака-Артемовського, провідних європейських композиторів.
Відтоді минуло десять років і Олег Чмир вирішив підготувати новий проект на славу української музичної культури, значно вагоміший і змістовніший. Для цього митець застосував свій майже 40-річний досвід сценічної, педагогічної і популяризаторської діяльності.
Олег Чмир замолоду закінчив Музичну академію ім. Миколи Лисенка у Львові, Московську консерваторію, а також у цій консерваторії — аспірантуру під керівництвом проф. Петра Скусниченка, уродженця галицького села Березівки, випускника музичного училища у Львові, з якого почався його шлях у вищий музичний світ. Сценічному становленню п. Чмира сприяли професор Львівської консерваторії Павло Кармалюк, у Москві — солістка Великого театру Ірина Архипова, професор Ніна Дорліяк, у США — Люція Альбанезе та Роберт Мерил.
Олег Чмир пройшов нелегкий шлях випробування театральним життям, співав в оперних театрах Львова, Єкатеринбурґу, Вроцлава. В Оперному театрі штату Нью-Джерзі залишив добрий спомин про блискуче виконання ролей Енріко в опері «Лючія де Ламермур» і графа де Луна в «Трубадурі». Загалом у його доробку — провідні ролі у понад 20 операх. Тепер він лауреат ряду музичних конкурсів у США, Німеччині, Росії, професор коледжу Моріс-кавнті в Нью-Джерзі, співав у провідних театрах України, Росії, Польщі, Німеччини, США, виступав із сольними концертами у США, Канаді, Україні, Росії, Данії, Норвегії, Грузії, ряді інших країн, має низку музичних записів, виходив на сцену зі зірками театру, в числі яких Павло Плішка, Володимир Гришко, Галина Горчакова, Ландо Братоліні, Ольга Романко та інші. Також на рахунку соліста понад сотня камерних концертів в Америці й Європі. На сольному концерті «Європейські вокальні мініатюри» в «Карнеґі-голі» він виконав 34 твори. У США був ініціатором презентації опери Мирослава Скорика «Мойсей», яку потім повторив у Львові.
Олег Чмир багато разів відвідував з концертами Україну. На Майдані Незалежності разом із Володимиром Гришком і Василем Герело співав «Місяць на небі» у супроводі камерної оркестри «Київська камерата», а під час «Українських днів» на стадіоні «Джаєнтс» у США співав Гімн України.
Мета нового великого проекту не змінилася: підтримка і поширення української культури та мистецтва в Америці. І організатор концерту той же — компанія «Олько Інт». Олег Чмир запросив до виступів славетний хор «Думка» з Нью-Йорку під орудою Василя Гречинського, український танцювальний ансамбль «Іскра», Оксану Кровицьку, солістку театру «Нью-Йорк-сіті-опера», виконавицю чільних партій у театрах США та Канади, у Великому театрі Москви, учасницю симфонічних концертів у Токіо, Мадриді, Нью-Йорку, інших штатах США, нагороджену премією «Ґреммі». Співатиме й сопрано Марта Залізняк-Держко, котра закінчила музичний факультет Дрогобицького педагогічного інституту, а зараз співає у Львівській опері.
Знову буде на сцені квартет ім. М. Леонтовича. Заснований 1971 року в Києві, він швидко здобув визнання у музичному світі. У США квартет вперше виступив 1988-го і через три роки після дебюту залишився в Америці, виступав в Організації Об’єднаних Націй, у «Карнеґі-гол», у Лондоні, майже в усіх штатах країни, має ряд відзнак і записів. Концертмейстером знову буде Д. Маюло, котрий має величезний досвід концертної діяльності. Церемоніймейстер — Ігор Раковський.
Олег Чмир пропонує гостям музичні твори Вольфганґа Амадея Моцарта, Джузеппе Доніцетті, Джузеппе Верді, Семена Гулака-Артемовського, Мирослава Скорика, народні пісні і танці. При цьому враховує не лише сценічні можливості артистів, а й побажання наших гостей.
Прихильно поставилися до проекту компанія Meest-Americа і тижневик «Міст», Український народний союз і його дві газети, Федеральна кредитова спілка «Самопоміч», «Українська федеральна кредитова спілка».
Перший концерт проекту відбудеться 7 жовтня, о 3-й год., у Merkin Concert Hall, 129 West 67th Str, New York.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply