Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Заклик «Моста» почули в «Українському селі»

Автор:

|

Грудень 31, 2014

|

Рубрика:

Заклик «Моста» почули в «Українському селі»
В «Українському селі» готують теплий одяг для вояків Богданна Кулинич-Перейра, Лариса Пенцак і Марта Муртазін

В «Українському селі» готують теплий одяг для вояків Богданна Кулинич-Перейра, Лариса Пенцак і Марта Муртазін

Тижневик «Міст» 11 вересня 2014 року розповів про створений у Києві фонд «Вільна Україна» (Ukrainian Freedom Fund) для допомоги війську різних формацій у війні, яку розпочала Росія проти України на Донбасі. Стаття «Вікторія Назаренко возить допомогу на Донбас» містила розповідь волонтерки фонду, яка власним невеликим автом доставляла на передову продовольство, ліки, одяг та інші речі, котрих бракувало воякам. В одній із цих поїздок Вікторія зустріла свого коханого Євгена. Телеканал «1+1» запросив обох на телепрограму «Хоробрі серця», яку дивилися й українці в Америці. Для участі в телепередачі Євгена на два дні відпустили з фронту, і сталося так, що, коли він перебував у Києві, снаряд влучив прямо в його намет на передовій. Усі речі пропали. Але чоловікові пощастило.

Пізніше у «Мості» з’явився заклик допомагати війську через цей фонд у зв’язку з настанням зими.
Публікації тижневика схвилювали мешканців «Українського села» в Сомерсеті (штат Нью-Джерзі), і Богданна Кулинич-Перейра виступила на зборах мешканців зі закликом зібрати гроші, купити та вислати теплі речі для вояків. У селі мешкають люди старшого віку, переважно вдови, котрі не мають великого достатку. Але пропозиція припала всім до душі, і досить швидко пожертви сягнули $1,685. Із цими грішми ініціаторка акції звернулася до крамниці, в якій розпродують за зниженими цінами одяг, що не був розкуплений у фірмових магазинах. Власниця крамниці полька Івонна Колюсь не лише виконала замовлення на теплий чоловічий одяг, а й узяла за нього половину ціни (це ж — для України). Додали до цього аптечки першої допомоги, засоби захисту від морозу та вітру, низку інших потрібних на фронті речей.
Усе це було вислано на адресу фонду до Києва: вул. Жилянська, 31, Київ, Україна. Вікторія відвезе подарунки на фронт. Загалом, вона належить до числа тих небайдужих людей, котрим болить ситуація в Україні та доля її захисників. Жінка залишила престижну роботу, щоби стати, по суті, не лише організаторкою допомоги, а й водієм-вантажником, котрий виконує рейси у небезпечний реґіон.
Україна завжди мала доброзичливих і щедрих на допомогу людей. І коли чорна хмара війни нависла над нею, люди прийшли на допомогу Батьківщині й іншим людям, котрі цього потребували. Серед швидких на відгук були й американські українці.
Для тих, хто хоче допомогти Батьківщині зі США, подаю інтернет-сторінку фундації «Україна-США»: U.S.-Ukraine Foundation із позначкою for UFF. На сторінці така позначка є.

Лев Хмельковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...