Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Загальні збори Федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч»

Автор:

|

Квітень 11, 2013

|

Рубрика:

Загальні збори Федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч»

«Самопоміч» — найстаріша українська фінансова установа в США, створена українськими імміґрантами, котрі відкладали важко зароблені гроші й саме з тих заощаджень потім будували школи, церкви, народні доми. Кредитівка, закладена українською громадою, працюючи на її благо, примножує заощадження, оберігає вклади, стежить за тим, щоби діловодство велося відкрито, аби не допустити зловживань. Важливою традицією є щорічне звітування перед громадою.
17 березня ц. р. відбулися 62-гі річні збори Федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч» (Нью-Йорк) в актовому залі школи при церкві Святого Юра в Нью-Йорку. Стефан Качарай, голова ради директорів, привітав зібрання й запросив до проведення зборів Богдана Курчака, президента кредитівки.
Президент, привітавши присутніх, представив гостей і членів ради директорів. Після молитви, яку провів владика Павло Хомницький, усі вшанували пам’ять членів, котрі відійшли у вічність. Андрій Юзенів, секретар ради директорів прочитав протокол. Розпочалися звіти відповідальних осіб.
Першим звітував Богдан Курчак. Він повідомив, що кредитівка завершила рік зі загальною сумою активів $918.300.000, тобто зросла на $82.000.000, порівняно з 2011 роком. Чистий прибуток становив $10.500.000. У час, коли фінансові установи знижували відсотки, кредитівка повернула членству $13.400.000 дивідендами, а це — на $415,480 більше, ніж 2011-го. Дивіденди на одно- та п’ятирічні сертифікати були найвищими в державі, як інформувала стаття у Wall Street Journal за 12 липня 2012 року. Серед існуючих (понад 7,000) кредитівок за обсягом активів ми посіли 229-те місце та ввійшли до 4 % найкращих американських кредитівок. Президент наголосив, що важливим завданням, яке сьогодення ставить перед українською фінансовою установою, є сприяння налагодженню праці та розвитку громадських установ і організацій, а дотації для захисту інтересів нашої спільноти у звітному році становили $1.200.000. Щедрими оплесками винагородили присутні президента та наступних звітуючих голів комітетів: Ореста Кебала (кредитовий комітет) і Юрія Яримовича (контрольна комісія). Управі було одноголосно уділено абсолюторій.
Далі приступили до виборів. Голова номінаційної комісії Любомир Зєлик оголосив список кандидатів. Несподівано до Ради директорів було запропоновано Юлію Ткачишин, яка сиділа в залі, уважно прислухаючись до звітів. Після дискусії кандидатуру було прийнято та проведено голосування. На наступну трирічну каденцію переобрали Богдана Савицького, Стефана Качарая й Адама Гапія — осіб, котрі зробили вагомий внесок в успіх кредитівки та є відомими в громаді своєю безкорисливою працею, високим фаховим рівнем і відповідальністю.
Пожвавлення в залі викликала чимала черга представників мистецьких колективів, організацій і установ, які поспішали до мікрофону, щоби засвідчити свою вдячність та побажати подальших успіхів. Радіємо, що українська громада — це наші однодумці в тому, що майбутнє, яке отримає фінансову підтримку сьогодні, виявиться плодоносним уже завтра.
Спільною молитвою, яку провів о. Юрій Базилевський, закінчилися загальні збори Федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч» (Нью-Йорк). Минув іще один рік, ускладнений тривалістю фінансово-економічної кризи, який ставив чимало викликів, проте професіоналізм проводу, доброзичлива атмосфера серед працівників і щире довір’я членства та громади дозволили переборювати труднощі й з оптимізмом працювати згідно з поставленими завданнями.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply