Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

З 1 жовтня в Україні відбулися зміни в оформленні закордонних паспортів

Автор:

|

Вересень 22, 2016

|

Рубрика:

З 1 жовтня в Україні відбулися зміни в оформленні закордонних паспортів

Паспорт України

Верховна Рада України 14 липня ц. р. прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України». Цей закон передбачає ряд нововведень, які стосуються продовження терміну дії та видачі нових закордонних паспортів громадянина України. На прохання редакції тижневика «Міст» нововведення коментує Мирослав Кастран, консул Генерального консульства України в Нью-Йорку.
— Зазначеним Законом, зокрема, було внесено зміни до Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» та Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Згадані зміни, які набувають чинності 1 жовтня 2016 року, передбачають, зокрема:
* скасування можливості продовження терміну дії паспортів громадянина України для виїзду за кордон (так званих закордонних паспортів);
* припинення оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон без електронного носія (чіпу), що до цього часу було гарантовано особам, які через свої релігійні переконання могли відмовитися від внесення відповідної інформації та відцифрованих відбитків пальців рук до такого носія за відповідною заявою;
* припинення оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон із електронним носієм (чіпом) із можливістю, при цьому, відмовитися від внесення до такого носія відцифрованих відбитків пальців рук.
Відтак із 1 жовтня ц. р. Генеральне консульство України в Нью-Йорку не здійснюватиме продовження терміну дії закордонних паспортів, а також оформлятиме нові паспорти виключно з безконтактним електронним носієм (чіпом) із внесенням до нього відповідної інформації та відцифрованих відбитків пальців рук.
У разі необхідності термінового виїзду до України Генконсульство може оформити вам посвідчення особи на повернення в Україну.
Крім цього, відповідно до вказаних вище змін, на письмове прохання особи внесення імені чи прізвища латинськими літерами до закордонного паспорта під час його оформлення може бути виконано відповідно до їхнього написання у раніше виданих компетентними органами України паспортних документах (закордонних паспортах старого взірця), або відповідно до написання такого імені чи прізвища у документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (у т. ч. у разі укладання або розірвання шлюбу), що видані компетентними органами іноземної держави.
Таким чином, з 1 жовтня ц. р. Генконсульство не здійснюватиме внесення імені чи прізвища особи латинськими літерами відповідно до їхнього написання в інших іноземних документах (green card, employment authorization card тощо), крім тих, що підтверджують факт народження або зміну імені.
З правилами транслітерації імені та прізвища латинськими літерами під час оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна ознайомитися на веб-сторінці Державної міґраційної служби України.
Якщо виникнуть додаткові запитання, просимо звертатися до Генконсульства за номером телефону 212-371-6965, або надсилати їх електронною поштою на адресу: gc_usn@mfa.gov.ua.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...