Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Ювілейний, 50-й фестиваль у Коннектикуті

Автор:

|

Вересень 14, 2017

|

Рубрика:

Ювілейний, 50-й фестиваль у Коннектикуті

Звучать гімни України та США

У м. Стемфорді відбувся ювілейний 50-й єпархіальний український фестиваль штату Коннектикут. Урочистості події додавали привітання поважних гостей. Найперше зачитали послання владики Павла Хомницького, єпарха Стемфордського, котрий висловив жаль, що не може бути присутнім на цьому півстолітньому ювілеї, бо бере участь у Синоді єпископів Української греко-католицької церкви у Львові. Вітання владики зачитали українською й англійською мовами о. Роман Малярчук, ректор Стемфордської семінарії, та єпископ-емерит Василь Лостен, котрий на кілька днів швидше залишив Синод у Львові, щоб взяти участь у цьому святі, яке має ще одну назву — Український день у Коннектикуті й об’єднує відразу десять українських католицьких парафій штату Коннектикут та околиць штату Нью-Йорк.
Українську громаду з цією знаменною подією привітав Девід Мартін, мер міста Стемфорд. До присутніх також звернувся Денис Семенович, консул Генерального консульства України в Нью-Йорку. Він подякував організаторам та учасникам фестивалю за збереження української культури (у Стемфордській семінарії є український музей і бібліотека) та за збереження єдності українців. Консул зачитав вітання Генконсульства з 26-ю річницею Незалежності України. Українців Америки також привітали гості з України: Олександр Ткаченко, заступник міського голови Трускавця, та Володимир Коцюба, заступник міського голови Дрогобича.
Багато добрих слів прозвучало на адресу старших членів Оргкомітету фестивалю, зокрема, його невтомних учасників Слави Горбатої й її чоловіка Дональда Горбатого, котрий довгий час був його головою. Проте цього ювілейного року старійшини вирішили завершити свою працю та передати фестиваль у руки молодших, більшість яких складає нова хвиля української еміґрації. Роман Станіславський, теперішній голова оргкомітету фестивалю, звернувся до них зі закликом не дати такому чудовому фестивалю припинити своє існування, а також висловив надію, що Український день у Коннектикуті продовжить своє життя.
Відтак, було саме свято. Гарного настрою учасникам додавала чудова погода, смачна українська кухня та чудові мистецькі виступи, серед яких особливо тепло сприймалися танцювальні ансамблі «Калинонька» та «Весна» під керівництвом Григорія Момота. Відчуття піднесення посилювала мальовничість території довкола духовної семінарії Святого Василія.

Консул Денис Семенович разом з учасниками
фестивалю біля намету компанії Meest-America

У фестивалі взяла участь і компанія Meest-America. Біля її намету, як завжди, було людно. Представники компанії, яка вже понад 28 років надійно служить українській громаді, активно рекламували послуги, які Meest-America надає своїм клієнтам, дарували гостям сувеніри й свіже число тижневика «Міст», пропонували взяти участь у розіграші цінних призів — планшету та двох безкоштовних посилок. За підсумками розіграшу володарем головного призу стала Богдана Козак. У США вона приїхала 16 років тому зі Львівщини й тепер проживає разом із чоловіком і двома доньками, працює у банку. Два інші призи виграли Андрій Бесага (безкоштовне відправлення авіапосилки) та Маркіян Федун (безкоштовне відправлення посилки морем).
Компанія Meest-America вітає переможців цього розіграшу та запрошує до участі в наступному, який відбудеться на Українському фестивалі у Пассейку цієї неділі.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply