Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Ювілей УПА відзначили благодійністю

Автор:

|

Листопад 16, 2017

|

Рубрика:

Ювілей УПА відзначили благодійністю

У парафіяльному центрі Св. Володимира в Юніон-дейл на Лонґ-Айленді (штат Нью-Йорк) відбувся благодійний концерт «Ми з тобою, Україно!», організований 42-м відділом Організації оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ) і присвячений 75-й річниці створення УПА.
Свято розпочала Галина Фенченко, голова 42 відділу ООЧСУ, котра запросила священиків Василя Гриньківа та Євгена Хомина з Ґлен-Кову й о. Юліана з Варшави благословити цю важливу подію. Василь Гриньків прочитав молитву за пам’ять всіх загиблих воїнів УПА і за здоров’я сьогоднішніх героїв, за мир і спокій у нашій Україні й усьому світі. Після цього всіх гостей запросили до святкового обіду, який благословив молитвою о. Юліан. Гостина була щедрою та розмаїтою: вишукані канапки, цікаві салати, традиційні українські страви, кава та солодке — кулінарні витвори вмілих господинь.
Після частування на сцену вийшов Степан Качурак, голова ООЧСУ, котрий провів церемонію внесення національних прапорів Америки, України, прапору УПА і 42-го відділу ООЧСУ під супровід неофіційного гімну Революції гідності «Пливе кача» у виконанні Ірини Лончини, заслуженої артистки України. Пан Качурак у вступному слові наголосив, що як воїни УПА боролися за незалежність українського народу минулого століття, так і тепер найкращі сини України стали на її захист на Донбасі. Степан Качурак репрезентував трьох ветеранів антитерористичної операції (АТО), присутніх у залі, котрі тепер перебувають в Америці на лікуванні та реабілітації, — Євгена Редьку, Сергія Білана і Віталія Галіцина. Всі присутні бурхливими оплесками та гаслом «Слава Україні! Героям Слава!» привітали героїв.
Наступною з промовою виступила Катерина Мицьо, котра розповіла про створення і діяльність УПА, а також поділилася власними спогадами про трагічні події безславної акції «Вісла» 70 років тому. При цьому в п. Мицьо та багатьох людей у залі сльози навернулися на очі, адже в ті часи майже в кожну українську хату прийшло лихо: хтось загинув, воюючи в УПА, хтось ніколи не повернувся зі совітської тюрми, хтось був приречений на вічне заслання у далекому Сибіру.
Відтак на сцену вийшли танцюристи ансамблю «Юність» під керівництвом Григорія Момота. Запальні танці, яскраві костюми, осяйні усмішки виконавців викликали щедрі овації в залі. Моїм обов’язком є скласти спеціальну подяку двом учасникам цього колективу — Андрієві та Данилові Михайлишинам. Вони стали ініціаторами створення фонду Relief United під керівництвом Майкла Козловського, і таким чином організували багато молоді та збірку коштів для поранених бійців, яка становить більше $1,500. Хлопці запросили на свято своїх друзів танцюристів та їхніх батьків, а також підготували привітання двома мовами. Приємно зазначити, що в залі було дуже багато молоді — тільки цього року в 42-й відділу ООЧСУ вступило 28 нових членів.
Опісля настав час для виступів ветеранів. Це був надзвичайно хвилюючий момент для кожного присутнього. Потім була в’язка авторських пісень, подарована глядачам п. Лончиною, та виконання українських пісень гуртом «Родина». Роман Марчук, лідер гурту, забезпечив чудове музичне оформлення свята. Варто додати, що всі артисти вклали свій талант і свій час у добру справу безкоштовно.
Цікавим сюрпризом став виступ художниці Оксани Танасів, котра подарувала свою картину для доброчинного аукціону. Її купив Василь Ярник за $200, що були додані до загального фонду свята.
Наостанок голова 42-го відділу ООЧУС Галина Фенченко сердечно подякувала всім, хто брав участь в організації та проведенні свята, серед них були й члени 41-го відділу ООЧУС на чолі з Андрієм Щегельським, а також усім жертводавцям, добродіям, котрі пожертвували $100 і більше та будуть нагороджені почесними грамотами. Окрема подяка — господиням свята, котрі вклали всю свою енергію, час і вміння в святкову гостину. Пані Фенченко передала воїнам АТО $2000 від 42-го відділу, чек на $500 від УККА, та $970 від парафіян церкви Св. Михайла, що в Юніон-дейл. Загалом присутнім воїнам на лікування і реабілітацію було зібрано $9,210. Свято закінчилося спілкуванням з воїнами та спільними світлинами на згадку.

Оксана Жукова

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...