Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Юні американські «посли» зустрілися з Послом України

Автор:

|

Червень 14, 2018

|

Рубрика:

Юні американські «посли» зустрілися з Послом України

У переддень урочистої лінійки з нагоди закінчення навчального 2017/2018 року, учні восьмого класу школи українознавства «Нова хвилька» в Брукліні (штат Нью-Йорк) побували у Посольстві України у США у Вашинґтоні. Ця поїздка стала можливою завдяки спонсорській підтримці компанії Meest-Amerіca проекту «Щоби я зробив/ла, якби був Послом України до США» .
З учасниками конкурсу й учителями зустрівся Валерій Чалий, Посол України у США, з дружиною Людмилою. Він привітав школярів із Міжнародним днем захисту дітей і з цікавим проектом, організованим школою, з яким вони успішно впоралися, і так чітко проявили свою активну громадянську позицію. На формування цієї активної громадянської позиції, крім уроків історії, участі у різних акціях і позакласних заходах, без сумніву, значний вплив мали й зустрічі наших вихованців із воїнами-захисниками Вітчизни, котрих ми часто запрошуємо до школи, коли вони приїжджають до США на реабілітацію.
У своїх творах наші «юні посли» найчастіше робили наголос на необхідності більшої допомоги Україні з боку США для перемоги над московським окупантом. Ось кілька витягів.
Вікторія Тичинська: «На мою думку, для забезпечення територіальної цілісності України, необхідно посилити санкції проти Росії а саме: відключити системи міжнародних платежів SWІFT; заборонити експорт російських товарів у країни Євросоюзу та США; заборонити експорт нафти і газу з Росії, як це було зроблено щодо Ірану».
Іван Боднар: «Я б клопотав про накладання значно жорсткіших санкцій на Росію. Крім того, я б звертався про допомогу тиску на європейських лідерів, щоб ті, хто підписали Будапештський меморандум, дотрималися взятих зобов’зань».
Андріан Момот: «Для перемоги у війні з Росією Україні необхідна найновіша зброя, яка є у США. Ця зброя і техніка полегшать нашим воїнам виконувати свої бойові завдання. І я б робив усе, щоб отримати цю зброю».
Юлія Ілітич: «США може допомогти з піднесенням економіки України. Там повинні бути кошти, на підтримку армії. У цьому напрямі, я працювала б».
Дмитро Міщенко зробив ціле дослідження про наслідки Чорнобильської аварії та пропонує, як позбутися ядерних відходів. Він наголошує, що «вирішення проблеми очищення Чорнобиля врятує землю та людство не лише від радіації, а й від глобального потепління».
Сестри Анна та Христина Обертос пишуть про «шалену русифікацію еміґрантів» у Брукліні, де проживають сотні тисяч українців, і пропонують створити за допомогою грантових коштів медійні ресурси — радіо, он-лайн конференції, телебачення! Потрібно залучити інвестиції для відкриття медійного українського простору у Нью-Йорку та загалом у США через Інтернет-ресурси».
Яна Андрейчук: «Я б хотіла, щоб якнайбільше українських школярів мали можливість брати участь в обміні студентів, щоб це відкривало їм дорогу до кращого вивчення англійської мови. Також, щоб українці могли обмінюватися досвідом не тільки у сфері освіти, а й в медицині, науці та у військовій справі. Наприклад, щоб лікарі могли вчитися працювати на найновішому обладнанні, а потім використовували свої знання в Україні».
Годину п. Чалий спілкувався з дітьми на теми, які вони порушили у своїх творах, а також провів цікавий екскурс в історію Америки, з якою пов’язане місце та будинок, в якому розташоване Посольство України. А ще майже годину учні мали нагоду поспілкуватися з п. Людмилою про родинні справи, і про школу та середовище, у якому ростуть, і як воно впливає на формування моральних цінностей. Атмосфера відкритості, з якою зустрів посол та його дружина наших школярів, приємно вразила їх. З відкритими серцями прийняли восьмикласники настанови та побажання дипломата та його дружини про те, що в країні великих можливостей вони можуть стати конґресменами, сенаторами, здійснити будь які заповітні мрії, та головне, де б не були, мають пам’ятати, що вони українці, цим пишатися, а своїми успіхами в навчанні, своїми талантами, культурними надбаннями творити добрий імідж українця й України в світі.
На закінчення зустрічі Валерій Чалий із дружиною подарували нашим учням українські підручники для 9-го класу. А учасники конкурсу — свої твори та буклети про школу українознавства в Брукліні. У Посольстві школярі заспівали всі разом пісню Тіни Кароль: «Україна — це я». А Дмитро Міщенко ще й на прохання п. Людмили чудово виконав Шевченкове «Реве та стогне Дніпр широкий».
Ми, вчителі, розповіли, що всі наші учасники конкурсу уже є «послами» української культури на теренах Нью-Йоркської метрополії. Дмитро Міщенко, Юля Ілітич, Вікторія Тичинська неодноразово виступали як солісти на фестивалях і конкурсах української пісні. Анна та Христина Обертос, а також Юля Бат — учасники танцювального колективу «Синєвір» і драматичного гуртка, що діють при нашій школі і виходили на «велику» сцену за межами школи. Яна — хороша піаністка і багато допомагає вчителям молодших класів, особливо у передшкіллі, як волонтер. Іван Боднар — також музикант, а разом із Андріаном Момотом вони — наші незамінимі звукооператори під час шкільних концертів.
У Посольстві, а також біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Вашинґтоні ми з учнями долучилися до акції за звільнення Олега Сенцова й усіх українських політв’язнів із кремлівських казематів. Крім нашої головної зустрічі на території України, якою є наше Посольство у США, ми побували з дітьми біля Капітолію та сфотографувалися перед Білим домом, а ще вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. біля меморіалу на їхню честь у центрі американської столиці.
Щиро дякуємо компанії «Міст» за спонсорську підтримку проекту «Щоб я зробив/ла, якби був Послом України до США». Завдяки вам зустріч у Посольстві України, поїздка до Вашинґтону стала чудовою винагородою для учасників конкурсу.

Мирослава Роздольська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply