Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Як українці ньюйоркського мегаполісу голосували за Президента України

Автор:

|

Травень 28, 2014

|

Рубрика:

Як українці ньюйоркського мегаполісу голосували за Президента України

Так виглядав виборчий бюлетень

Надзвичайна аура панувала на невеликій, але «густо заселеній» території України у Нью-Йорку у день виборів Президента України. Ще далеко до восьмої ранку біля Генерального Консульства, що на 49-й вулиці вишикувалася черга толерантних, привітних людей, об’єднаних єдиним прагненням — миру та процвітання своїй Батьківщині.

Як тільки відкрилася дільниця, кілька десятків першими увійшли, більшість — із українською символікою, у вишиванках, із дітьми, з гучним «Слава Україні» і таким же піднесеним у відповідь членами комісії: «Героям Слава».
З ранку і до години третьої люди йшли безперервним потоком. Обличчя світлі, гарні, багато жінок у тяжі, чоловіків із малюками на руках, літні та студенти — усі освячені якоюсь особливою любов’ю. Члени виборчої комісії, а серед них цього разу було багато молодих, котрі виростали у незалежній Україні, чи то тут в українському середовищі, оперативно і з приємністю обслуговували виборців.
Десь після обіду, коли трошки наплив зменшився, зайшла дівчина у вінку з написом на вітрівці Ukraine, у коротеньких шортах і у міцних солдатських черевиках. У тім символічнім образі можна було впізнати Україну, в її красі та відкритості, до певної міри, незахищеності, але сповненою силою духу постояти за себе та бути собою.
Серед виборців були вихідці з Луганська, Донецька, котрі приїхали більше як за сотню миль зі штатів Масачусест і Пенсильванія, щоб долучити і свій голос за нового Президента для всієї України й усіх українців. Із українським прапором, із українською символікою, вони розмовляли російською, казали, що не могли не приїхати, бо ось вдома, в Україні, їхні рідні не мають такої можливості, а відстань порівняно з тим, що діється на їхній малій батьківщині, — не перешкода.
У Нью-Йорку у виборах Президента взяли участь майже 2 тис. виборців. Із них 70 % віддали свої голоси за Петра Порошенка. На другому місці Анатолій Гриценко (8), на третьому —Олег Ляшко (7,7), на четвертому Юлія Тимошенко (5) й однакову кількість голосів — по 3,5 % набрали Ольга Богомолець і Дмитро Ярош, 1,8 % — Олег Тягнибок. Зовсім нічого не дісталося Добкіну, а ось Симоненко має чотирьох прихильників, Рабинович отримав п’ять голосів. Такий вибір у процентному відношенні дуже наближається до того, що зробили наші співвітчизники вдома. І це нове спільне прозахідне бачення майбутнього України й оцінки її політиків єднає всіх українців як тих, що робили свій вибір на Батьківщині, так і тих, що живуть і працюють поза її межами. Протягом дня, на вулиці перед Консульством, люди співали, ніхто не скучав у черзі. В усіх було відчуття свята єднання. Юні СУМівці з діаспори, котрі не є громадянами України і, звісно, не могли брати участі у голосуванні, гостили виборців чаєм, кавою, солодким, борщем і варениками. У такий спосіб вони також долучалися до живого процесу творення історії.

Мирослава Роздольська

До слова
У Нью-Йорку під час виборів Президента України на дільниці збирали речі й іграшки для українського сиротинця. Про це розповідається на сторінці громадської організації Razom for Ukraine у Facebook. «Збираючись на вибори 25 травня, не забудьте взяти з собою закордонний паспорт, а також подарунки для діток із дитячого будинку, яким опікується третя сотня Майдану. Перед консульством у Нью-Йорку буде організовано збір розвиваючих ігор, канцелярського приладдя та засобів гігієни для передачі в Київ», — нагадувалося в повідомленні напередодні виборів.
На виборах тільки в Чикаґо та Вашинґтоні проголосувало більш ніж 2 тис. українців. Як повідомила Уляна Сидор, заступник голови виборчої комісії в Чикаґо, на дільниці було близько 7 тис. зареєстрованих виборців. Лідерами перегонів у Чикаго, за попередніми підрахунками, стали Петро Порошенко (872 голоси), Анатолій Гриценко (243) й Олег Ляшко (200). На дільниці у Вашинґтоні також перед вели п. Порошенко (346), п. Гриценко (62) і п. Ляшко (33), поінформував Віталій Дубіль, член виборчкому у Вашинґтоні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply