Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Як справити українське весілля в Чикаґо

Автор:

|

Квітень 04, 2013

|

Рубрика:

Як справити українське весілля в Чикаґо

Створити нову українську родину в Америці, ще й справити українське весілля – так вирішили Калина й Олесь — 25-річні молодята, українці за походженням, які недавно одружилися в Чикаґо. На їхнє свято з’їхалося близько 200 гостей — родина та друзі з Америки й Канади. Молодята повінчалися в українській церкві Св. Йосифа в Чикаґо і святкували цю подію у бенкетній залі під тією ж церквою.

За давньою мрією нареченої весілля відбулося з українським колоритом і звичаями: вишиваний одяг молодят, українські рушники зі старовинним родинним взором, українські квіти, страви та музика. «Ми придбали весільну сукню та прикрасили її вишиваним українським поясом. Заплели українську косу замість традиційної весільної зачіски, бо так хотіла Калина — вона ж українка!» — із гордістю каже Мотря Дурбак, мама нареченої.
Батьки п. Мотрі імміґрували до США з німецьких таборів для переміщених осіб 1950 року. Навіть живучи за океаном, далеко від рідної землі, родина зберігала українські традиції.
Чоловік п. Мотрі Андрій Дурбак — українець, народжений у Арґентині, згадує: «Колись разом із дружиною посадив на своєму подвір’ї в Чикаґо гілочку калини, і вона кожної весни розквітала білим цвітом. А як народилася донька, то назвали її Калиною».
Народжена в Чикаґо, Калина змалку відвідувала українську церкву, навчалася в українській школі. Її майбутній чоловік Олесь народився в українській родині в Бостоні, а з Калиною познайомився на пластовому таборі в Огайо. Виявилося, що вони обоє захоплюються природою й люблять мандрувати. Тому на власному весіллі закохана пара поєднала українські традиції з ритуалами пластунів. Свою весільну подорож молодята також провели, як справжні пластуни, — у кемпінгу на лоні дикої природи Вірджинських островів. Так, серед сотень тисяч українців Америки є щасливі молодята, які продовжують український рід і шанують усе українське, навіть далеко від рідної землі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply