Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

Як Школа українознавства допомагає Україні

Автор:

|

Січень 07, 2015

|

Рубрика:

Як Школа українознавства допомагає Україні

<4D6963726F736F667420576F7264202D20DFEA5FD8EAEEEBE05FD3EAF0E0BFE

Минулий рік увійде в історію України як рік Революції гідності. Від початку подій на Майдані 21 листопада 2013-го і дотепер українці з різних куточків світу, у т. ч. з Америки, Канади, Австралії, Англії, Німеччини, Італії та багатьох інших країн, об’єднуються, щоби допомагати захисникам української незалежності тa територіальної цілісності. Проте наша боротьба ще не закінчилася, і тисячі волонтерів разом із українською армією продовжують захищати східні терени України. На заклик допомогти Україні та її героям, відгукнувся весь світ, зокрема й Школа українознавства ОУА «Самопоміч» у Нью-Йорку.

Під керівництвом директора мгр. Івана Макара та заступника мгр. Христини Васильків-Піхманець школа організувала кілька проектів для допомоги учасникам Антитерористичної операції (АТО) і їхнім дітям. Батьки й учителі радо відгукнулися на збірку коштів для закупівлі захисного спорядження для солдатів. Було придбано п’ять бронежилетів українського виробництва та каски. Також школа долучилася до збору грошей на придбання тепловізора (thermal imager) для солдатів із надією, що цей прилад допоможе зберегти їм життя.
Так приємно бачити, що прагнення допомогти потребуючим проявляється вже з маленького віку. Дошкільнята з учителькою Наталкою Гугою вирішили також підтримати Україну. Учні приготували малюнки та подарунки для солдатів добровольчого батальйону «Київська Русь». Діти самі складали конверти, а серед речей, які вони туди вклали, були крім малюнків ще засоби від застуди, ліхтарики та пластирі. За словами п. Гуги, батьки активно підтримали це починання й разом із дітьми за півтора місяця назбирали багато речей, у т. ч. термобілизну, інший теплий одяг, спальні мішки.
Також зовсім недавно разом із ініціативою мгр. Валентини Глушак у школі відбувся збір іграшок для дітей полеглих героїв України у співпраці з благодійною організацією «Разом для України» під назвою Toy Drive. Усі, від дошкільнят до одинадцятикласників, поспішали до школи з подарунками у руках для діточок в Україні. Учні перейнялися бажанням надати свою підтримку і любов діткам, батьки котрих загинули на війні чи повернулися додому важкопораненими або далі відстоюють Україну на морозі.
Спільними зусиллями вдалося зібрати достатньо іграшок і теплого дитячого одягу на 13 посилок, які були відправлені в Україну 31 грудня 2014 року.
Ми безмежно вдячні всім батькам, учням, вчителям і тим, хто підтримав наші благодійні проекти протягом минулого року. Такі приклади доброти і жертовності пробуджують у дітей любов і повагу до ближнього та готовність допомогти у важку хвилину. Нехай це буде малюнок чи маленька іграшка, але вони зігріють серце солдата та приносять усмішки дітям. Незважаючи на те, що ми зараз — далеко від нашої неньки України, ми не припиняємо допомагати їй у боротьбі за волю, незалежність і соборність. Маємо непохитну віру в нашу спільну перемогу. Слава Україні!

Валентина Глушак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply