Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Вийшла в світ англомовна історія «Пласту»

Автор:

|

Лютий 09, 2017

|

Рубрика:

Вийшла в світ англомовна історія «Пласту»

В Українському освітньо-культурному центрі (УОКЦ) у Дженкінтавні, поблизу Філадельфії, відбулася презентація довгоочікуваного видання PLAST — Ukrainian Scouting; A Unique Story. Книжка вийшла англійською мовою для ширшого розповсюдження у світі. Головним автором книжки є історик Орест Субтельний, а також Редакційна колегія при Головній пластовій булаві (ГПБ) у складі пластунів-сеньйорів Ореста та Тані Джулинських, Оксани Закидальської, Mирона Бабюка та Богдана Колоса.
Імпрезу розпочала Наталка Фірко, член дирекції УОКЦ і член Пластової станиці Філадельфії. Відтак Лариса Кебуз, племінниця покійного д-ра Субтельного, привітала доповідачів Марту Кузьмович, голову ГПБ, та Богдана Колоса, голову Крайової пластової старшини Канади, члена Редакційної колегії. Доповідачі заявили, що намір видати історію «Пласту» існував вже здавна, пояснили процес довгого збирання матеріалів, остаточне оформлення книжки й урешті її появу.
У книжці автор відтворив обставини, в яких організація «Пласт» постала 1911 року. Це було створено для добра української молоді та для зміцнення зусиль і розвитку української нації. В той час національні умови не були сприятливими, бо народ жив під владою чужих держав та опинився на перехресті імперій. Засновники, група професорів, узяли за основу ідеї Павела Бадена, котрий створив скавтську організацію, і пристосували їх до українських реалій. «Пласт» розвивався у такі історичній атмосфері, як політичні переслідування, війни, еміґрація, розсіяння по світу й урешті відродження у вільній, незалежній Україні. Це — надзвичайна мандрівка організації «Пласт», унікальна повість.
У другій частині програми слідували спомини про покійного Ореста Субтельного: Андрія Масюка, сестри Оксани й її чоловіка Іринея Ісаїва, Лариси Кебуз, Ігоря Федоріва й Ярослава Козака. Йшлося про те, що автор еміґрував із родиною до Філадельфії 1949-го, тут провів юні роки серед свідомої діаспорної громади. Орест Субтельний був людиною пригод, спортовцем, пластуном. Він — один із перших випускників Гарвардського університету українських наук під проводом проф. Омеляна Пріцака, історик, автор відомої праці Ukraine: A History.
Подякувавши доповідачам і присутнім, Лариса Кебуз закінчила імпрезу по-пластовому, а саме, стислим кругом та улюбленою піснею при ватрі «Сіріли у сумерку… Ніч вже йде».
Книжкa «PLAST-Ukrainian Scouting, A Unique Story» коштує 30 USD. За замовленням слід звертатися до: Plast USA, 700 Cedar Rd., Jenkintown, PA, 19046; e-mail: kps@plastusa.org; тел.: 267-287-8334; або Plast Canada, 516 The Kingsway, Toronto, Ontario, Canada, M9A 3W6; e-mail: plast@plastcanada.ca; web: www.plast.org

Оксана Бачинська-Тарасюк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply