Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 10, 2020

Виховний семінар СУМ

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

Виховний семінар СУМ

В оселі СУМ у Еллевілі (штат Нью-Йорк) 18-20 жовтня відбувся Виховний семінар Спілки української молоді (СУМ). Уже традиційно щоосені виховний склад СУМ збирається та планує свою працю з урахуванням важливих річниць і подій, що відзначатимуться наступного року. Більш ніж 50 виховників, упорядників, старших юнаків і юначок узяло участь у роботі цього заходу, представляючи осередки СУМ у Гартфорді, Ґошені, Виппані, Джерзі-ситі, Йонкерсі, Клівленді, Нью-Йорку, Палатайні, Чикаґо, Філадельфії, Монреалі, а також відділи в Картереті та Стемфорді.

Відкрила семінар і привітала присутніх Марія Поліщук, голова Крайової виховної ради. Вона представила учасників заходу та звернула увагу аудиторії на те, що програму семінару було складено на основі побажань учасників минулорічного семінару, який проходив у Баффало (штат Нью-Йорк).
Гостем і головним доповідачем семінару був Святослав Липовецький, молодий історик з України, від тернопільського осередку СУМ. Він розповів про сучасні події в українській державі, зокрема проаналізував трансформацію її суспільства за роки незалежності. Особливе зацікавлення в присутніх викликав сучасний стан напередодні виборів президента України 2015 року.
2014-го минає 200 років від дня народження Тараса Шевченка. Новий погляд на постать нашого геніального поета, маляра, політика представив Віктор Курилик. Він дав рекомендації для роботи з юнацтвом різного віку. Учасникам семінару були представлені нові розробки українських педагогів про життєдіяльність і творчість Т. Шевченка. Відбулася дискусія «Ким для нас є Т. Шевченко та в чому його геніальність?» Особливу увагу було приділено темі «Шевченко-маляр». Аналіз тільки деяких картин продемонстрував, наскільки творчість Шевченка-художника нерозривно пов’язана з його поезією у відображенні підневільного життя українського народу в ХІХ ст.
Разом із другом Ігорем Мірчуком усі учасники завітали в чудовий край Закарпаття, яке ще називають «срібною землею». Розпочали свою мандрівку сумівці веселою піснею про відвідини різних реґіонів України. 75 років тому була проголошена незалежність Карпатської України, що є однією з яскравих сторінок у боротьбі за незалежність нашої Батьківщини. Присутні також ознайомились із різноманітними видами мистецтва Закарпаття, а під час обіду поласували варениками з бурівок.
Аби залучити присутніх до інтерактивного спілкування й обміну думками, було організовано окремі сесії для старшого юнацтва та молодих дружинників. Так, Христя Микитин-Долинюк представила тему особливостей праці з дітьми різного віку й дала поради щодо підходу в роботі з ними.
Андрій Косовський і Василь Ільчишин розповіли про символіку СУМ і провели практичні заняття щодо її застосування. Учасники розділилися на рої й, обравши назви роям, виготовили та представили ройові прапори. Від референтури дружинників Іванка Браєн розказала про стяги в лавах СУМ. Вона звернула увагу на новий Правильник СУМ, що входить із 1 січня 2014 року.
Відбулося розширене засідання Крайової виховної ради, під час якого її члени, головні виховники осередків і досвідчені виховники дискутували на актуальні питання виховного процесу в СУМ і намітили плани подальшої діяльності. Жваві дискусії розгорнулися навколо встановлення стандартів і їх осягнення.
Андрій Дем’янич і Оля Богун (цьогорічні учасники програми обміну виховників і впорядників України та США) поділилися своїм досвідом і незабутніми спогадами про перебування в сумівському таборі в Україні та відвідини нашої Батьківщини. У молодших учасників виникло багато запитань як про саму програму, що вже діє чотири роки, так і про можливості участі в ній.
Також 2014-го виповнюється 100 років від часу заснування військового формування Січових стрільців. Друг Святослав Липовецький представив історичний аспект і значущість тих подій у встановленні незалежности нашої держави. Січові стрільці були великими патріотами, гуманістами, а пісня завжди супроводжувала їх у житті.
Щороку навесні відбуваються різноманітні змаги під час Злету юнацтва СУМ. Серед них – конкурс роїв. Вимогою цього конкурсу є представлення ройового звіту, або хроніки. Христя Бігун поділилася досвідом підготовки електронної форми хроніки на сумівському осередковому сайті. Однією з переваг електронної хроніки є те, що вона дає змогу поділитися виконаною роботою, досвідом і продемонструвати власні здобутки ширшому колу друзів з усього світу.
«У здоровому дусі — здоровий дух», — стверджує один із законів сумівців. Виступ дієтолога, працівника освіти й охорони здоров’я України Марії Пахолок було сприйнято з великим ентузіазмом. Вона дала корисні поради щодо збереження здоров’я та ведення здорового способу життя.
Завершився семінар осінніми святами. Олена Тилко-Галькович і Ліса Заяць-Попович представили календар осінніх свят, а Ірина Форостян і Марія Пахолок за участю старшого юнацтва наочно продемонстрували красу традицій обжинків.
Також 19 жовтня в оселі СУМ у Елленвілі відбувся святковий бенкет на відзначення 15-річчя заснування осередку Ґошен, на який були запрошені всі учасники семінару. А на «Союзівці», сусідній українській оселі в Кергонксоні, пройшов Крайовий з’їзд «Пласту». Представляючи Крайову управу СУМ на святковій вечері, п. Поліщук і Віктор Курилик передали найщиріші вітання всім провідникам «Пласту» й побажали творчої праці та наснаги в справі виховання української молоді.
…Завершилися довгоочікувані та ретельно сплановані вихідні. Віриться, що всі учасники семінару збагатилися знаннями та досвідом, знайшли нових друзів і готові до творчої діяльності у своїх осередках. Складаю щиру подяку всім учасникам семінару, доповідачам, управі осередку Ґошен на чолі з головою Петром Косцьолеком, а також фундації Українського вільного університету під головуванням Аскольда Лозинського за фінансову підтримку цього заходу.

Марія Поліщук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply