Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 19, 2018

Вшанували 125-річчя з дня народження Мельника

Автор:

|

Січень 21, 2016

|

Рубрика:

Вшанували 125-річчя з дня народження Мельника
Андрій Мельник

Андрій Мельник

Нещодавно відбулися святочні сходини 12-го відділу Організації державного відродження України (ОДВУ) ім. Юліяна Головінського, на яких було вшановано 125-ліття від дня народження Андрія Мельника, котрий народився 12 грудня 1890 року в Волі Якубові Дрогобицького повіту на Львівщині.
Сходини відкрив Нестор Зарічний, голова відділу, і запросив до слова Уляну Процюк, котра коротко описала житєвий шлях полковника армії УНР Мельника, військового та політичного діяча, організатора формації Січових стрільців у Києві й одного зі засновників Української військової організації (УВО). Свої військові здібності патріот виявив у роки Першої світової війни, коли очолював стрілецьку сотню. В російському полоні він познайомився з полковником Євгеном Коновальцем, котрий для нього був моральним авторитетом. Вони разом створили УВО, котра згодом стала основою Організації українських націоналістів (ОУН). 1924-го за свою діяльність Андрій Мельник висидів п’ять років у польській в’язниці.
1929 року він брав участь у створенні ОУН. У 1930-х рр. полковник Мельник очолював низку організацій, а після трагічної смерті полковника Коновальця в травні 1938-го став головою Проводу українських націоналістів (ПУН), що було затверджено на другому Великому зборі українських націоналістів (ВЗУН) у Римі (Італія). Після розколу ОУН залишився очолювати матірну організацію.
Підчас німецької окупації Андрій Мельник послідовно відстоював ідею створення Української незалежної держави, за що спочатку перебував під домашнім арештом, а потім був ув’язнений у концтаборі Саксенгаузен. Після звільнення 1945-го проживав у Німеччині та Люксембурзі. 1947 року на третьому ВЗУН був обраний довічним головою ПУН.
Підчас відвідин українських громад в Америці полковник Мельник виступав зі закликом об’єднання усіх українських сил в одну суспільну-громадську надбудову. 1957-го він висунув ідею створення Світового конґресу українців і Союзу українців, що було реалізовано 1967 року зі створенням Світового конґресу вільних українців.
Полковник залишився в українсчькій історії одним із визвольних, державних і політичних провідників нації у ХХ ст. Він писав, «що треба об’єднуватись і працювати заради України, а не заради власних амбіцій. І писати свою історію такою, якою вона була, а не привласнювати чужого». Помер Андрій Мельник 1 листопада 1964-го в Люксембурзі.
Прес-служба ОДВУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...