Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 29, 2020

Відзначення просфори на оселі ОДВУ ім. О. Ольжича

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

У неділю 22 січня 2012 року в оселі ОДВУ імені О. Ольжича в Лігайтоні (штат Пенсильванія) відбувся традиційний обід-просфора. Ця приємна зустріч, яка зображує український Свят-вечір і супроводжується всіма ритуалами, почалася о 2-й годині після полудня.

Без огляду на невигідне, але принадливе явище природи, спричинене минулим сніговієм, уся зала адміністративного будинку була вщерть виповнена, так що треба було долучити ще декілька столів. Ця значна кількість учасників складалася не тільки із жителів оселі, а цілого довкілля, включаючи рівночасно родини слов’янського походження й тих, у яких ще не висох корінь українського буття.

Увійшовши до зали, усі гості були приємно зворушені святочно прикрашеними столами, як рівно ж і підставою, де розмістилися на білій скатертині й під вишитою серветкою три калачі з восковими свічками та 12 святвечірніми стравами. А на тлі настінного килима видніла ікона Святої Родини.

Та коли вже зала була переповнена гостями, ведуча програми Надя Андрейко відкрила вечір, і через відсутність священика саме їй випала честь попросити квартет «Казка» відспівати «Бог Предвічний». І за участю такої численної публіки ця колядка розвеселила весь присутній люд.

Тут слід згадати чоловіка віком, може, під 90 літ, який сидів поблизу нашого столу й брав завзяту участь у виконанні цієї старовинної коляди, а після закінчення цієї милозвучної мелодії в його очах з’явилися сльози. За хвильку жінка, що сиділа біля нього, сказала: I really don’t know he did it, this man suffers from dementia. Мабуть, цей звук правди й спасіння, який, вірогідно, зродився ще на початках християнства, проник через його ментальне замрячення та потішив його.

І коли під час гостини Надя Андрейко розповіла всім учасникам про сенс і красу українських різдвяних звичаїв, усі присутні вислухали цю інформацію з великим зацікавленням, особливо ті, хто прийшов познайомитися з нашим Різдвом і посмакувати такими пишними українськими святвечірніми стравами. Відтак квартет «Казка» продовжував забавляти всіх учасників цього Свята свят милозвучними колядками й щедрівками, оказійно з домішкою англійських і однієї німецької.

Варто також підкреслити, що всі святочні страви й напої були надзвичайно смачні завдяки старанням панства Наді та Влодка Андрейків, пані Христі Різанов, пані Клярі Хомин, пані Христі Ганас і пана Рaса Керіка. Назагал, усі тішилися цим подиву гідним вечором, який, наче подих із нашого материка, оселився в їхніх душах і серцях на довгий спомин.

 Богдан Пастушак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply