Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Відсвяткували на терені консисторії

Автор:

|

Грудень 22, 2016

|

Рубрика:

Відсвяткували на терені консисторії
Оксана Чорна-Гуцул‚ Вікторія Руда і Серафина Чорна-Гуцул

Оксана Чорна-Гуцул‚ Вікторія Руда і Серафина Чорна-Гуцул

На терені консисторії Української православної церкви США у Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) дбайливо зберігають історичний будинок і родинні поховання Гендрика Фішера (1697-1779), одного зі засновників Сполучених Штатів. Він народився старшим із 11 дітей у Німеччині як Visscher, але після переїзду родини до Америки батьки Гендрик та Елізабет англізували прізвище на Фішер. 1721-го Г. Фішер став дияконом у Данській церкві реформістів у Нью-Бранcвіку, де пастором був Теодор Фрелінсгаузен. Г. Фішер представляв штат Нью-Джерзі на Конґресі 1775 року, був президентом Колоніальної асамблеї й очолював делегацію Нью-Джерзі на Континентальному конґресі. Саме він привіз у штат Акт незалежності. У Лондоні його оголосили «Ворогом корони» і вислали вояків до його маєтку, котрі на знайшли і не полонили господаря, але дуже нашкодили будинкові. Коли цей маєток придбала УПЦ США, то зберегла будівлю та родинне поховання Фішерів, дбайливо оновила його нагробок.
18 грудня давню, затишну будівлю оживили дитячі голоси. Діти прийшли на зустріч із св. Миколаєм, який за ініціативи Історико-освітнього центру та його директора Наталі Гончаренко влаштував для дітей різдвяну майстерню з виготовлення ялинкових прикрас. Ялинка в будинку Фішера була прикрашена майстерними писанками. Діти отримали ласощі, фотографувалися з св. Миколаєм, а потім із ним сфотографувалися й організатори свята.
Поруч із Будинком Фішера, уже в Сомерсеті, стоїть ще одна старовинна будівля, у якій розмістилася Семінарія св. Софії, де навчаються майбутні православні священики. 17 грудня у Семінарії св. Софії відбувся різдвяний вечір, на який прийшли Митрополит УПЦ США Антоній і Архієпископ Даниїл. Владика Антоній благословив присутніх і подякував дружині священика Оксані Пасакас за приготування свята і частування гостей. На святі співали ансамбль «Промінь» під гру керівника Богдани Волянської на гітарі та спів під бандуру Оксани Телепко й Івана Лехіцького. Виступив також хор семінаристів під керуванням о. Тараса Науменка.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...