Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Відбувся випускний бал шкіл українознавства метрополії Нью-Йорку

Автор:

|

Червень 08, 2017

|

Рубрика:

Відбувся випускний бал шкіл українознавства метрополії Нью-Йорку

Урочисте відкриття бенкету

4 червня відбувся матуральний бенкет шкіл українознавства метрополії Нью-Йорку, який був організований Рідною школою українознавства у м. Пассейку (штат Нью-Джерзі, директор — Тетяна Федак) та Школою українознавства при катедрі Св. Володимира у м. Стемфорді (штат Коннектикут, директор — Уляна Йосипів). До участі у бенкеті також зголосилися Рідна школа українознавства ім. Лесі Українки з м. Виппані (штат Нью-Джерзі, директор — Юрій Косачевич), Школа українознавства Об’єднання українців Америки «Самопоміч» у м. Нью-Йорк (директор — Іван Макар), Школа українознавства при церкві-пам’ятці Св. Андрія з Саут-Баунд-Бруку (штат Нью-Джерзі, директор — Галина Маринець), Школа українознавства при парафії Св. Михаїла з м. Йонкерс (штат Нью-Джерзі, директор — Світлана Хмурковська).
Бенкет розпочався урочистим входженням випускників шкіл під звуки маршу гурту «Черемош». Священики — о. Роман Малярчук, ректор семінарії св. Василія у Стемфорді; о. Олексій Гольчук, парох церкви Святого Вознесіння у Кліфтоні; о. Василь Петула, парох церкви св. Петра і Павла в Джерзі-Сіті — відкрили свято спільною молитвою. Усі випускники, а їх було 40 осіб, виконали національний Гімн України. Господарі свята — директори Уляна Йосипів і Тетяна Федак — привітали матуристів із успішним складанням іспитів і закінченням навчання в українських школах і наголосили на важливості існування таких шкіл на теренах Америки.
З привітальним словом від імені педагогів виступила Наталія Присяжна, вчитель української мови та літератури школи українознавства у Стемфорді, від імені батьків випускників їх привітала Галина Бик, голова батьківського комітету школи у Пассейку. До привітань приєдналися гості та спонсори бенкету: Стефан Качарай, президент Українського народного союзу; Маруся Решітник, представник управи шкільної ради; д-р Михайло Левко, голова директорії кредитової кооперативи NOVA.UA; Наталія Жарий, представник кредитової кооперативи СУМА з м. Йонкерс. Були зачитані листи-вітання випускникам: від Юрія Гаєцького, голови шкільної ради; преосвященного Павла Хомницького, ЧСВВ, єпископа Стемфордського; високопреосвященного Стефана Сороки, митрополита Української католицької церкви у США, архієпископа Філадельфійського для українців.

У бенкеті взяли участь представники компанії Meest-America — спонсора свята

Дякуємо батькам випускників Ігорю Перожаку, Галині Бик, Олі Фіголь за допомогу в підготовці матурального бенкету, а також спонсорам свята: Федеральній кредитовій спілці NOVA.UA, Українському народному дому в Пассейку, Українському народному союзу, компанії Meest-America та родині Богдана Крамарчука. Свято вдалося на славу! Сподіваюся, воно надовго залишиться надовго приємним спогадом у серцях випускників 2017 року. Щасти вам, дорогі випускники!

Тетяна Федак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply