Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 15, 2019

Відбувся пленум Крайової управи СУМ в Америці

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Відбувся пленум Крайової управи СУМ в Америці
Учасники пленуму

Учасники пленуму

Нещодавно в Пармі (штат Огайо) відбувся пленум Крайової управи (КУ) Спідки української молоді (СУМ) в Америці, на який прибули представники осередків із Чикаґо, Палатайну, Нью-Йорку, Пассейку, Йонкерса, Гартфорда, Клівленда, Філадельфії, Стемфорда, Баффало, Джерзі-ситі, Ґошена й Ірвінґтона. Згідно зі статутом СУМ в Америці між Крайовими з’їздами, що відбуваються кожні три роки, скликається крайовий пленум, на якому представники КУ звітують про виконану роботу впродовж звітного періоду.
Відкрив пленум друг Юрій Микитин, голова КУ, хвилиною мовчанки у пам’ять сумівців, котрі відійшли у вічність. Згодом сумівським гімном «Вгору прапори» розпочався робочий день. Багато цікавих і розмаїтних подій відбулось у житті сумівської родини, про що й звітував друг Юрій. Наприклад, відкриття нового відділу «Маріуполь» при Осередку ім. Миколи Павлушкова в Чикаґо.
Уже другий рік поспіль сумівці брали участь у благодійній акції «Теплом зігріємо серця», яку організувала Світова управа СУМ для допомоги дітям військовослужбовців, котрі перебувають в зоні проведення атитерористичної операції (АТО), або загинули, боронячи Україну. Юнаки й юначки з ентузіазмом включилися в цю акцію. Було зібрано та відправлено 1,5 тис. подарунків на свято Миколая українським дітям. Торік також була проведена збірка для підтримки благодійного табору в Україні для дітей-переселенців зі Сходу України.
СУМ — виховна молодіжна організація, тому вшанування Героїв Крут стало традицією для нашої молоді, aдже саме на прикладі героїв минулого та сьогодення й виховується наше молоде покоління. В лавах СУМ плекаються провідники не тільки нашої організації, української громади, але й усього американського суспільства.
Щороку навесні у Вашинґтоні (округ Колумбія) відбувається провідницький семінар, який проводиться у Посольстві України в США, у якому беруть участь юнаки й юначки 11-12 класу з різних осередків країни. Для юначок, котрим виповнюється 16 років, влаштовується Бал дебютанток — величаве свято для учасників, батькiв і всієї української громади. Ще одне свято, яке кожен юнак та юначка з нетерпінням очікують та до якого старанно готуються, — Bсеамериканський юнацький злет, в якому останніми роками бере участь і юнацтво з Kанади за загальної чисельності учасників до 500 осіб. Тут уже кожен має можливість здобути медалі чи то за участь в конкурсі знавців, мовознавстві, мистецтвознавстві, або у спортивних змаганнях. А яке літо без сумівського таборування — пори відпочинку, загартування, пізнання нових друзів та сумівського вишколу? Таборують наші сумівці не тільки в чотирьох оселях громади, але їдуть в Україну, за спеціально створеною програмою обміну між Україною й Америкою, що є надзвичайною нагодою для здобуття як сумівського, так і життєвого досвіду та можливості зробити свій внесок на благо України. Закривається літній сумівський сезон Маніфестаційним здвигом в оселі в Елленвілі, де крім маршу осередків відбуваються різні культурно-спортивні заходи. Закінчуючи свій звіт, голова щиро подякував всім членам КУ й усім, хто займається вихованням нашої молоді.
Багато було зроблено за звітній період, але ще більше заплановано на майбутнє. І для того, щоб краще спланувати свою діяльність, провідники СУМ зібралися на своїх сесійних нарадах. Дискусії відбувалися на різні теми: як покращити виховні програми, зробити їх цікавішими для юнацтва та як підвищити кваліфікацію виховників. У сучасному світі важливим моментом є використaння соціальних мереж для розповсюдження інформації, про що і розповідалось у комунікаційній сесії. Жвавими були дискусії й у сесії дружинників, де увага приділялася діяльності дружинників по стягах, а саме створенню дружинницьких булав.
Традиційно в неділю вранці, за християнським звичаєм делегати пленуму відвідали Богослуження у Соборі Святого Священномученика Йосафата у Пармі, де о. Богдан Барицький привітав гостей і поблагословив до успішних нарад і подальшої праці під гаслом «Бог та Україна».
Після Богослуження пленум зосередив свою роботу з планування наступного Світового конґресу СУМ, який пройде у червні ц. р. у Виппані (штат Нью-Джерзі). Дискутувалися пропозиції змін до Статуту СУМ, а також вибрали делегатів як від КУ та визначили кількість делегатів від осередків.
Пленум був діловим і плідним. Було вирішено багато важливих питань як організаційного, так і виховного характеру. Під час пленуму делегати мали можливість спілкуватися у неформальному колі, де можна було краще пізнати своїх друзів, поділитися власним досвідом та знайти розв’язок якогось складного питання. У такій дружній обстановці відбувся перегляд фільму I am Ukrainian, події якого не залишили байдужим нікого і досі, надихають для нових досягнень і перемог.

Марія Поліщук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply