Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Відбулася 38-ма конвенція УНС

Автор:

|

Червень 05, 2014

|

Рубрика:

Відбулася 38-ма конвенція УНС
«Союзівка»

«Союзівка»

У Центрі української спадщини на Союзівці 15-18 травня відбулася 38-ма звичайна конвенція Українського народного союзу (УНС). Її делеґати обрали на нову чотирирічну каденцію головний уряд цієї забезпеченево-братської організації.
Аклямацією, тобто одностайним схваленням зали, переобрали шістьох членів екзекутиви: президента С. Качарая, першого заступника президента Михайла Козюпу, другого заступника Євгена Осціславського, директора для Канади Мирона Ґроха, головного секретаря Христину Козак, скарбника Рому Лісович, і трьох членів контрольної комісії — Славка Тисяка, Євгена Щербу та Василя Шеремету.
Делегати також обрали до головного уряду УНС 11 радних. Ними стали — Микола Філь (штат Нью-Йорк), Євген Осідач (провінція Квебек), А. Шуль (штат Нью-Йорк), Андрій Ґавданович (штат Нью-Джерзі), Ґлорія Горбата (штат Коннектикут), Майя Лев (штат Нью-Йорк), Юліан Пішко (штат Мінесота), Любов Стрілецька (штат Пенсильванія), Люба Понятишин-Кеске (штат Каліфорнія), Богдана Пужик (штат Коннектикут) і Люба Вальчук (штат Нью-Джерзі).
Відбулося голосування за звітами Секретарської комісії, Комісії просьб, Фінансової та Резолюційної комісій. Право голосу на 38-й конвенції мали 54 делеґати від відділів УНСоюзу, 18 членів головного уряду й один почесний член Головного уряду.
Члени Екзекутиви, контрольної комісії, радні та головний редактор газет УНС «Свобода» й The Ukrainian Weekly Рома Гадзевич звітували про свою діяльність за чотири останніх роки.
Крім участі в нарадах і дискусіях делеґати мали змогу отримати професійні консультації й поради з приводу всього спектру послуг-продуктів Українського народного союзу, зокрема забезпеченевих і пенсійних грамот, а також із приводу організаційних зв’язків між головною канцелярією УНС і громадою.
У виголошених на конвенції звітах і доповідях було відзначено істотні успіхи УНСоюзу в міжконвенційний період: зокрема, це — збільшення активів (тепер вони становлять $190 млн) і скорочення витрат: від кінця 2011-го до кінця 2013 року витрати було зменшено більш ніж на $1 млн, а чистий прибуток 2013-го сягнув $779 тис.
Центральною культурною подією на 38-й Конвенції УНС став виступ чоловічого Ансамблю бандуристів із Торонто під художнім керівництвом відомого музиканта-віртуоза Віктора Мішалова. Колектив виконав низку творів на слова Тараса Шевченка для вшанування 200-річчя від народження Шевченка. Конвенція також святкувала 120-річчя УНСоюзу й «Свободи» та 80-ліття The Ukrainian Weekly.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply