Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Вересень — час українських фестивалів

Автор:

|

Вересень 27, 2017

|

Рубрика:

Вересень — час українських фестивалів

Вересень у США — період осінніх українських фестивалів. Зокрема, вже в 33-тє відбувся фестиваль церкви Святого Миколая у м. Пассейку (штат Нью-Джерзі). Як і більшість теперішніх українських фестивалів, він починався з приватного пікніку, а тепер із року в рік набуває все більшої популярності та стає одним із найбільших свят українських традицій, танцю пісні та кухні. Особливо відвідувачі відзначають тут дуже смачні страви.

Біля стенду корпорації «Міст»

Андрій Дудкевич, настоятель церкви Святого Миколая, не шкодує добрих слів на адресу організаторів. Він каже, що готувалися до свята однією великою християнською родиною, трудилися, як бджілки у вулику. У підготовці фестивалю брала участь не лише парафіяльна громада, а й загальноосвітня католицька Школа Святого Миколая, Рідна школа українознавства, організація «Нова українська хвиля». «Ця організація діє у тісній співпраці з парафіяльною громадою, — наголосив о. Андрій, — ми допомагаємо їм, вони допомагають нам, і всі разом будуємо маленький острівок України на американській землі».
Настоятель храму звертає увагу, що Школа Святого Миколая — остання католицька школа, яка діє на теренах Пассейку і околиць. «Всі інші вже зачинилися, лише українці завдяки своїй жертовності стараються утримувати цей заклад, бо ми добре розуміємо, що це — майбутнє нашої парафії. Школа стає в нагоді новоприбулим еміґрантам, діти котрих не знають англійської мови, можуть навчатися рідною, одержувати релігійні знання й одночасно вивчати англійську», — наголосив він. Школа існує понад 75 років, зараз тут навчається 90 учнів, не лише українці, а й представники інших національностей. А суботню школу українознавства відвідує понад 170 дітей, усі вчителі — вихідці з України.

Вручення нагороди

У фестивалі в Пассейку традиційно активну участь взяла й компанія Meest-America, яка стала одним із його спонсорів. Її представники дарували гостям сувеніри з символікою компанії, а також тижневик «Міст». Відбувся й традиційний розіграш призів. Головний із них (лептоп) дістався Марії Васюті. У США вона прибула з Самбора, що на Львівщині, 17 років тому, проживає разом сім’єю, чоловік — водій, п. Марія працювала ріелтором, зараз — домогосподарка. А от Люба Мигалко, котрій дісталося безкоштовне авіавідправлення, прибула в Америку з туристичною візою 27 років тому, але вийшла заміж і залишилася. Тепер разом із чоловіком працюють у фірмі в Патерсоні, виховують двох доньок, одна вчиться в коледжі, інша закінчує загальноосвітню школу. Третій приз (безкоштовне відправлення посилки морем) дістався Зеновію Шабану. Сертифікат на це відправлення йому був вручений уже після фестивалю.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply