Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Василь Авраменко в курсі міжнародної конференції

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Василь Авраменко в курсі міжнародної конференції

В оселі ОДВУ імені О. Ольжича в Лігайтоні (штат Пенсильванія) у курсі Міжнародної конференції, у співпраці ОДВУ й Українського народного об’єднання Канади (УНО) 9 березня ц. р., о шостій годині пополудні, відбувся обід.
Була молитва, яку виголосив Андрій Лашин, а також повний обід із різноманітним вибором смачних страв, після якого особливий гість із Вінніпеґа (провінція Манітоба) куратор фундації Тараса Шевченка Ірина Балан у супроводі Тараса Підзамецького, колишнього голови УНО, на прикладі численних картин п. Авраменка пояснювала його безмежний талант як хореографа, популяризатора українських народних танців і як актора в театрі М. Садовського.
Василь Авраменко народився 22 березня 1895 року в селі Стеблові Київської губернії. Помер 6 травня 1981 року в Нью-Йорку. Він організував велику кількість шкіл танців і ансамблів, почавши в таборі українських інтернованих вояків у Калуші (Польща) 1921-го й опісля — у західній Україні, Чехо-Словаччині та Німеччині.
1926 року він виїхав до Канади, а після цього — до Сполучених Штатів, де заснував численні ансамблі танців і школу народних танців у Нью-Йорку.
1946-го Авраменко видав підручник «Українські танці, музика і строї». Він успішно виступавіз українським ансамблем і хором Кошиця в «Метрополітен-опері» в Нью-Йорку (1931), в Експозиції століття прогресу в Чикаґо (1933) та Білому домі у Вашинґтоні (1935).
У 1936-1937 рр. він заснував звуко-фільмове студіо, продукуючи враз із хором Кошиця опери «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм» і «Маруся». Василь Авраменко підготував численну кількість інструкторів народних танців у західній Україні та в багатьох країнах світу. Фонд Авраменка був заснований у Нью-Йорку, щоби зберегти його спадщину.
А нашим обов’язком є тепер віддати особливу шану людині, яка майже все своє життя присвятила багатій культурі українського буття, особливо українському мистецтву й, головно, українській ментальності, унаслідок якої витворився дух приємної розваги, миролюбності, справедливості та творчості. Він вніс у наші серця любов ближнього та запал до свободи, серед якої зроджується мир національний і інтернаціональний.
Прес-служба ОДВУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...