Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

В Україну їдуть нові реформатори

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

В Україну їдуть нові реформатори
Анастасія Рибіцька

Анастасія Рибіцька

Міжнародна громадська організація Razom, яка почала активно працювати в США з січня 2014 року, запровадила програму Reformers Without Borders, спрямовану на залучення американських та європейських фахівців у просуванні реформ в окремих українських реґіонах.
Перший експерт зі США за цією програмою вже незабаром вирушає до Одеської області для обміну досвідом у сфері інвестицій. Про це розповіла Анастасія Рибіцька, віце-президент організації Razom. «Суть програми полягає в тому, щоб створити міст довіри між локальним громадянським суспільством у реґіонах і місцевими органами влади», — зазначила вона.
За словами активістки, на рівні реґіонів в Україні існує дефіцит розуміння між неурядовими організаціями та владою, у т. ч. коли вони працюють над просуванням одних і тих самих проектів. «Це можна здолати, якщо ввести додаткову ланку — іноземних експертів зі західною освітою та досвідом, котрі працюватимуть на посадах незалежних радників у місцевих органах влади. Вони не залежатимуть від системи та матимуть кращий контакт із громадянським суспільством», — зазначила п. Рибицька.
За її словами, ця модель уже була успішно випробувана, коли минулого серпня двоє представників організації — Люба Шипович та Наталя Щирба — поїхали зі США в Одесу реформувати IT-сектор у рамках проекту RazomOdessa. Після п’ятимісячного перебування в реґіоні та досягнення позитивних результатів, було прийнято рішення розробити окрему програму, що дозволяла б спрямовувати західних фахівців в Україну на циклічній основі.
Із цією метою Razom оголосила конкурс фахівців, готових працювати в Україні, для початку — впродовж трьох місяців. Першим у рамках ініціативи Reformers Without Borders до України поїде Г’юго Сполдінґ, котрий має досвід тривалої роботи аналітика в одній із експертних установ Вашинґтона. Він працюватиме в Агенції з питань інвестицій і розвитку Одеської області та зосереджуватиметься на проектах для малого бізнесу у таких секторах, як туризм, ІТ-технології й альтернативні джерела енергії.
Г’юго Сполдінґ пояснив свій вибір тим, що наразі Україна переживає складний період, утім «саме зараз існує найбільше можливостей, аби допомогти реалізувати зміни в країні». Він зауважив, що готовий працювати на волонтерських засадах впродовж трьох місяців в Одеській області, а після завершення програми, імовірно, шукатиме можливості залишитись в Україні на довше.
Фінансування проекту Reforms Without Borders поки що здійснюється силами організації Razom, яка для цього активно шукає спонсорів і партнерів, а також закликає робити індивідуальні пожертви будь-якого обсягу на цю програму. На теперішньому етапі до цієї ініціативи вже підключаються інші організації, зокрема Nova Ukraine із Сан-Франциско. Загалом, за словами організаторів програми, планується долучити якомога більше експертів не тільки зі США, а й з країн Європи, котрі зможуть поділитися передовим досвідом у будь-якій із областей України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply