Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

В українській школі настало літо

Автор:

|

Червень 06, 2013

|

Рубрика:

В українській школі настало літо

В українських школах США тривають випускні вечори та бали з нагоди закінчення навчального року. 1 червня учні та вчителі Школи українознавства при українській православній церкві Св. Андрія Первозваного в Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) із цієї нагоди влаштували великий концерт у Культурному центрі при Консисторії Української православної церкви, що розташований у Сомерсеті (штат Нью-Джерзі). У школі навчається 61 учень, малята відвідують садочок, і для кожного знайшлося місце на сцені. Але спершу туди вийшли настоятель храму о. Юрій Сівко та вчитель о. Василь Пасакас, щоби разом з усіма присутніми виголосити вдячну молитву.

Концерт відкрили віршами цьогорічна випускниця Юлія Кріцак і учень першого класу Алан Богінський. Потім надійшла черга садочка, вихованці якого читали вірші та під музичний супровід на фортепіано учня Максима Левицького заспівали пісні «По малину в сад підем» і «Іменини мишки». Виступ малят, як і інших груп, був театралізованим: вони зображували те дійство, про яке співали. Крім Максима Левицького акомпаніаторами також були школярі Маркіян Данищук, Настя Левицька, Настя та Ярина Желізко.
Зворушливим був виступ учнів третього класу з віршами та піснею «А ми любимо читати», наприкінці виконання якої хлопці пустили в залу паперові літачки. Далі була вистава про Червону Шапочку й Вовка, у якій брала участь велика група учнів. Одні з них танцювали в ролі квіточок, інші – захищали дівчинку парасольками, а хлопці-лісоруби вийшли до танцю з карпатськими топірцями. Червона Шапочка була врятована й могла далі брати участь у дійстві вже як Аня Гакало.
Молодші діти співали пісню радощів із приводу літнього відпочинку, а старші — заспівали «Чорнобривці» на пошану мам, а також «Вербові сережки». У концерті брали участь Марта Галагоза, Христя Старожитник, Зоряна Гаргас, Олесь Брандафі, Дмитро Шевченко, Андрій Плюта, Юля Павлюк, Дарко Борса, Юрій Проць, Оксана Кіт, Вероніка Наливайко й інші учні. Юля Кріцак за участю подруг виконала пісню «Дякую тобі, рідна школо».
Після низки інших виступів уся школа вийшла на сцену з піснею «Хай живе надія». У концерті було багато цікавих несподіванок: український танець як приспів до пісні, соняхи в руках дітей, барвисто прикрашена сцена, сценічні шати маленьких артистів. Ярослава та Любомир Данищуки займалися оформленням сцени. Про костюми дівчат-«квіточок» потурбувалася вчителька Оксана Наливайко. Вона та вчителька Соломія Тимчишин навчили дітей концертного співу. Урешті директор школи Галина Маринець наприкінці концерту подякувала всім вчителям і добродіям, котрі долучилися до святкового завершення навчального року, зокрема батьківському комітетові на чолі з Андрієм Шевченком. Зенон Галькович, член дирекції Української національної федеральної кредитної спілки «Самопоміч», виступив із вітанням і вручив грошові подарунки школі та випускниці Юлії Кріцак.
Потім розпочався врочистий акт вручення свідоцтв про навчання вихованцям садочка й табелів успішності – учням школи. Класи по черзі виходили на сцену, і кожен учень отримував свій табель разом із шоколадкою потішення. Коли ж надійшла черга Юлії Кріцак, на сцену вийшли також педагогічний радник школи, голова Шкільної ради при Українському конґресовому комітеті Америки Євген Федоренко, о. Василь Пасакас, учителі Ярослава Данищук, Лілія Барабаш, Людмила Вороненко. Галина Маринець вручила свідоцтво про освіту та подарунки, а о. Василь Пасакас — ікону «Богородиця — животворне джерело». Випускницю привітали д-р Федоренко, Людмила Вороненко, а дівчина відповіла щирою подякою всій школі.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply