Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Ушанування української Незалежності

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Ушанування української Незалежності

Громада Пассейка-Кліфтона святочно вшанувала 21-шу річницю української Незалежності. Перша частина святкувань відбулася із чисельно зібраною громадою на молебні в церкві Св. о. Миколая, який відслужили отці парох Андрій Дудкевич і Юрій Ворщак. Після Богослужінь о. Дудкевич коротким словом привітав вірян із річницею Незалежності та запросив до слова адвоката К. Ваня, голову Українського конґресового комітету Америки (УККА), який у своїй помові зобразив ворожу діяльність антиукраїнського уряду в Україні, що неприховано нищить цінності нашого народу та загрожує його незалежності. Він також закликав присутніх допомагати всіма засобами у виборчому процесі в Україні в жовтні.

У привітальному слові конґресмен Біл Паскрел наголосив, що йому добре відома невідрадна ситуація в Україні й у цьому питанні він буде допомагати в Конґресі. Зі святом присутніх привітали також Пітер Іґлер, радний Кліфтона, Томас Ґіблін, асемблімен і шериф Річард Берднік. Після привітів зібрані у дворі, біля щогли, люди грімко виконали Національний гімн під час підняття прапора.

Про другу мистецьку частину, що відбулась у церковній залі, слід з признанням наголосити, що, мабуть, вона — перша на американських теренах, яка була підготована виключно силами «Нової української хвилі». Хоч насичена, але добре опрацьована програма з добірними народними строями, із патріотичним змістом і з великою умілістю була виконана як діточками, так і старшими.

У першій точці гурт «Черемош» у такому складі: Іванна Лотошинська, Оксана Коцяба, Максим Коцяба, Галина Радзіх, Володимир Габура, Іван Кугнат, Галина Клименко, Маруся Дурбак, Оксана Габура, Мар’яна Штокало, Наталія Кікта, Віта Стефурак, Наталія Рівна, Ніла Кугнат, Роман Радзіх, Андрій Снігур, Петро Стефурак, Андрій Рівний, Володимир Семеняк — виконав чотири пісні — «Ой, у лузі червона калина», «Виростеш ти, сину», «Їхали козаченьки» й «Україно». Чоловічий ансамбль заспівав «Ой, на горі, на Маківці». Жіночий ансамбль — пісню «Сину, качки летять». Хор спільно з молоддю виконав пісні «Черемош» і «Родина». Тріо Роман Радзіх, Володимир Габура та Іван Кугнат виступило з піснею «Три браття». Оксана Коцяба — соло: «Моя Україна» та «Рідний край». Дует Роман Радзіх і Наталя Кікта заспівали «Гиля, гиля, сиві гуси». Андрій Вірний виголосив вірш «До українців». Декламацію «Африка вже здобуває свободу» озвучив Олександер Купина. Інсценізацію «Україна і діти» з почуттям виконали: Оксана Семеняк, Катруся Голаб, Саша Яворський, Дарина, Ігор Долик; діти — Святослав Рівний, Софія Рівна, Віталій Сухий, Іван Стасишин, Настя Стасишин, Адріян Баран, Настя Яворська, Стані­слав Сухий, Віталій Сухий, Максим Коцяба, Анюта Анісіменко, Юра Лазірко. Вірші про Україну декламувала Христина.

Найбільшою атракцією програми було під час виконання Гімну внесення молоддю на руках до зали довгого й широкого Національного прапора, що зворушило присутніх до сліз. Під кінець парох о. Андрій щиро подякував усім виконавцям і гостям та закликав молитись, аби Господь зберіг український народ і його незалежність.

Кожен виступ гості нагороджували голосними аплодисментами, а найбільше їх отримали найменші артисти, які дуже вміло виконували свої ролі. Керівником і режисером програми була Галина Семеняк, невтомна голова відділу «Нової хвилі», а ведучими концерту — Іванна Кугнат і Олександр Купина. У його підготовці допомогли Юлія й Петро Вислоцькі та Наталя і Богдан Барани. Треба висловити признання й щиру подяку як голові, так і виконавцям, бо знаємо, що, крім щоденної праці на прожиток, вони не пожаліли часу й зусиль, щоб ушанувати рідну річницю та збагатити живучість української громади. Смачну перекуску підготували члени «Нової української хвилі».

Мимоволі напрошується думка: шкода, що продажна Верховна Рада не бачить цих програм, які відбуваються в широкому світі, може, вони прийшли би до розуму й запитали в себе, за що карають, нищать і обдурюють той народ, який довірив їм владу? Одначе треба вірити, що мовчазно-терплячий народ чекає на нагоду й на жовтневих виборах «візьме до рук бюлетень, щоб не брати зброї» та прожене всіх бандюків, аби можна було жити вільними у вільній Україні.

 І. Буртик

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...