Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 6, 2020

Ушанували Шевченка в день його народження

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Ушанували Шевченка в день його народження

В українських школах Америки 9 й 10 березня відзначили 199-ту річницю від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. У Школі українознавства при українській православній церкві Св. Андрія Первозваного в Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) навчається понад 60 дітей, і всі вони вийшли на сцену залу будинку сестринства, узявши участь у святковому концерті. У глибині сцени, серед двох вишиваних килимків, був розміщений портрет Тараса Шевченка в молоді роки, а на авансцені, серед квітів і китиць калини, лежав розкритий „Кобзар“. Дітей і присутніх батьків і гостей привітала Галина Маринець, директор школи, а настоятель церкви о. Юрій Сівко виголосив молитву.

Концерт, який підготували вчителі співу Соломія Тимчишин і Оксана Наливайко за сценарієм Галини Маринець і вчительки української мови та літератури Ярослави Денищук, розпочався з хорового виступу всієї школи, після чого на сцену вийшли ведучі Катя Гакало та Юрій Проць, до яких приєдналася зі свічечкою та віршем Ярина Желізко. За ними зі співом і декламацією по черзі виступили всі класи й дитячий садок. Спершу був поетично-музичний монтаж учнів третього класу, а наступна група була вже з першого та другого класів.
Хвилюючим був виступ за участю малого Тараса, чий образ відтворив на сцені Дарко Барса, який, усупереч традиції, не був змученим працею сиротою, а хлопчаком, який спостерігає за життям і намагається занотовувати його прояви в малюнку чи вірші.
Виступили солістка Вероніка Наливайко, спів якої вже чули та запам’ятали відвідувачі українських концертів і фестивалів, тріо в складі Каті Гакало, Оксана Кіт і Христі Тальної. Коли на сцену вийшли найменші — вихованці садка, – зворушення зали досягло вершини, особливо серед мамусь, татусів, бабусь і дідусів цих артистів. А самі вони на сцені поводилися так невимушено, що викликали оплески й зичливий сміх у залі.
Цікавою була композиція з поезій і пісень, у якій маленький Максим Левицький за допомогою дівчаток читав «Кобзаря», а на завершення підніс його над головою як найголовнішу українську книжку. І знову вийшла на сцену вся школа, щоби заспівати спершу «Реве та стогне», а потім за участю всіх присутніх — «Заповіт». Усі встали — і це була врочиста, пам’ятна мить.
А наступна подія була радісною, тому що слово взяв представник Української національної кредитівки в Нью-Йорку Зенон Галькович, який привітав учнів і вчителів щколи, підкреслив значення їхньої праці для збереження української культури на американській землі та вручив п. Маринець грошовий подарунок від кредитівки. Галина Маринець подякувала не лише кредитівці, а й усім, хто брав участь у підготовці концерту на честь Тараса Шевченка, зокрема голові батьківського комітету школи Андрієві Шевченку, сестринству та дітям. На пам’ять про свято учні, учителі та гості сфотографувалися. Серед них були голова Шкільної ради при Українському конґресовому комітеті Америки д-р Євген Федоренко, Зенон Галькович, о. Юрій Сівко, колишній директор школи, а тепер — радний у Рендолфі Роман Гірняк. Потім усі частувалися солодким і кавою.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply