Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Ушанували пам’ять Чорнобиля

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Ушанували пам’ять Чорнобиля

У Савт-Бавнд-бруку (штат Нью-Джерзі) 25 квітня Український історико-освітній центр і Консисторія Української православної церкви в США згадували 27-му річницю вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Рівно о 7-й вечора дзвони в Українській православній церкві-пам’ятнику Св. Андрія Первозваного символізували дзвони Чорнобиля, закликаючи пом’янути жертви Чорнобильської трагедії 26 квітня 1986-го та її наслідків у наступні роки.

Панахиду відслужили митрополит УПЦ у США Антоній, єпископ Даниїл і настоятель храму о. Юрій Сівко. Перед початком служби владики Антоній і Даниїл виголосили промови про трагічну подію. Владика Даниїл наголосив, що аварія в Чорнобилі донесла до всього світу вістку про Україну, поневолену комуністичним режимом.
Сам владика Даниїл (тоді ще Володимир Зелінський) 1 травня 1986 року юнаком приїхав до Києва з провінційного Бучача й радів нагоді побачити столицю у святковий день. Влада затаїла від людей страшну новину про вбивчі наслідки катастрофи, яка призвела до виселення людей, спровокувала численні захворювання, особливо серед дітей, позначилася й на низці країн Європи.
УПЦ в США, сказав владика Даниїл, уже 15 років надає духовну підтримку та матеріальну допомогу постраждалим, а також усім, хто її потребує в Україні. Він закликав молитися за спокій душ померлих і добробут потерпілих від катастрофи.
У своїй промові митрополит Антоній зазначив, що науково-технічний прогрес несе людям численні привілеї, але й змушує їх до обережності з незвіданим, із новими технологіями та матеріалами. Саме про це волають наслідки ядерних вибухів у Хіросімі, Чорнобилі, Фукусімі й інші катаклізми, спричинені людьми. Владика підкреслив, що цього вечора біля церкви будуть посаджені дерева в пам’ять Чорнобиля як символ піклування про здоров’я та збереження планети.
У заході взяли участь Генеральний консул України в Нью-Йорку Ігор Сибіга та віце-консул Костянтин Ворона. У своєму виступі п. Сибіга наголосив, що вибух у Чорнобилі став трагедією, якої світ ще не бачив. Після аварії Чорнобильську АЕС було закрито, та в Україні ще діють Хмельницька, Запорізька, Рівненська та Південноукраїнська атомні електростанції, які дають потрібну державі енерґію, проте нагадують, що люди повинні постійно дбати про безпеку.
Ігор Сибіга пригадав також, коли він, десятирічний хлопчина, перебував у день вибуху в Тернополі, не знаючи про смертельну загрозу. Він навів як застереження фільм Андрія Тарковського «Сталкер», у якому люди йдуть у незнане, лише відчуваючи небезпеку, але не бачачи її. Діти й онуки повинні пам’ятати про Чорнобиль і дбати про те, щоби людство не зазнало смертельної загрози знову. «Будьмо разом!» — закликав дипломат. Він також подякував УПЦ у США за постійну допомогу Україні.
У залі сестрицтва був приготований пісний обід і відбувся показ документального фільму Томаса Джонсона «Битва Чорнобиль». Перед кінопоказом виступила Алекса Мілянич, багаторічний директор в Україні Фонду допомоги «Діти Чорнобиля», яка розповіла про діяльність фонду й подякувала УПЦ у США за її дари. Вона звернулася до присутніх із проханням про пожертвування на ліки, медичне обладнання, одяг, продовольство та догляд за хворими й сиротами в Україні.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply